17.4 C
Kırıkkale
10/08/2022
Genel

KÜ’de yetki Eğitim-Bir Sen’de

Kırıkkale Üniversitesinde yetkili sendika belirleme süreci tamamlandı. 447 üye ile Eğitim Bir-Sen yetkiyi alan taraf oldu. Eğitim Bir-Sen 2 nolu Şube Başkanı Murat Şahin “Her yıl Mayıs ayında yapılan Eğitim İş Kolları Sendikalarına ait yetki belirleme çalışmaları sonucunda 2022 yılında da Açık Ara Farkla Kırıkkale Üniversitesinde 11’nci kez yetkiyi almış bulunuyoruz” diye konuştu.

 

EĞİTİM BİR SEN 447 ÜYE İLE İLK SIRADA

Kırıkkale Üniversitesinde sendikal yetki mücadele süreci tamamlandı. Sendikal mücadelede Eğitim Bir-Sen Kırıkkale 2 nolu Şubesi 447 üye ile ilk sırada yer alırken, Türk Eğitim Sen 302, Eğitim Sen 76 ve diğer sendikalar 40 üyeye ulaştı. Bu sonuçlarla birlikte mücadelede Eğitim Bir-Sen Kırıkkale 2 nolu Şubesi yetki mücadelesinde güven tazelemiş oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Kırıkkale 2 nolu Şube Başkanı Murat Şahin “Eğitim Bir Sen Kırıkkale 2 nolu şube olarak; Bulunduğumuz yerden varacağımız yere doğru daha güçlü, kendinden emin adımlarla, kararlılıkla hükmün hakikatle buluşmasına etki ve eşlik edeceğiz” diye konuştu.

 

İRADEYİ EYLEMLE TAÇLANDIRACAĞIZ

Başkan Şahin “Bilgiden hikmete yol alacağız, fikirden hakikate yöneleceğiz, iradeyi eylemle taçlandıracağız; irfanla, insanca yeni bir yolculuğa çağıracağız. İrfani bir kavrayış ve insani bir yürüyüşle, sendikal bilinçle ve sivil toplum örgütü direnci ile usulden esasa, ahkâmdan ahlaka, mevcuttan makbule doğru bir istikamet yürüyüşünde olacağız. Eğitim Bir Sen’in bu büyük mücadelesinde, bu kutlu yolda bizimle birlikte yürüyen ve bize destek olan başta Üniversite çalışanlarımız olmak üzere, Yönetim Kurulumuza, İş yeri Temsilcilerimize ve Kadın Komisyonumuza ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Pazar yerinde denetim

yonetici

Babacan Kırıkkale’ye Geliyor

yonetici

İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, şehit yakınları ile bir araya geldi

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x