17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Spor

Kurnaz’dan 3 Türkiye rekoru

Bartın’da düzenlenen U15 Yıldızlar Ferdi Halter Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde Kırıkkaleli sporcular büyük bir başarıya imza attı. Şampiyonada 81 KG’da Kerem Kurnaz 3 Türkiye rekoru kırdı.

 

5 SPORCUDAN TÜRKİYE DERECESİ

Şampiyonada Kırıkkaleli sporculardan Kerem Kurnaz 81 kg’da 3 Türkiye rekoru kırarak Türkiye Şampiyonu, Nurgül Yüksel 49 kg’da Türkiye Şampiyonu, Zehra Sultan Mahir 59 kg’da Türkiye Şampiyonu, Fatmagül İğde  +81 kilo da Türkiye Şampiyonu, Aişe Vural 81 kiloda Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attılar.

 

AVRUPA ŞAMPİYONASINA KATILACAKLAR

09-16 Ağustos 2022 tarihleri arasında Polonya’da yapılacak olan Avrupa Halter Şampiyonasına Kerem Kurnaz, Nurgül Yüksel, Fatmagül İğde katılmaya hak kazanırken aynı zamanda Fatmagül İğde ile Aişe Vural Konya Olimpiyat Hazırlık Eğitim Merkezi Seçmelerine katılmaya hak kazandı. Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş Sporcuları elde ettikleri bu başarıdan dolayı tebrik ederek, Avrupa Şampiyonasında ve Olimpiyat Hazırlık Eğitim Merkezi Seçmelerinde sporculara başarılar diledi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Kırıkkalespor evinde Fethiyespor’u ağırlayacak

Kırıkkalespor kupaya erken veda etti

Kırıkkalespor’un gözü zirvede

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x