22.2 C
Kırıkkale
06/07/2022
Yaşam

Kütüphaneye Kırıkkaleli şehit Torunlu’nun ismi verildi

 

Kırıkkaleli şehit Piyade Uzman Onbaşı Eyyüp Torunlu’nun ismi Muğla Dalaman Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesinde kurulan kütüphaneye verildi. Gelişmeyi memnuniyetle karşıladıklarını belirten şehidin ailesi ve Kırıkkale Vatan İçin Can Verenler Derneği Başkanı Mümtaz Torunlu, emeği geçenlere teşekkür etti.

ŞEHİDE VEFA PROJESİ

İstanbul Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Medipol Üniversitesi ve Cerrahpaşa Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Genç İyiler Kulübü ile Bilim ve İnsan Vakfı gönüllüleri Muğla Dalaman Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde “Şehide Vefa” projesi kapsamında peyzaj çalışması yaptı. Gönüllülerin destekleri ile kurulan ve gelecek eğitim sezonunda tamamlanması planlanan kütüphaneye ise Muş’un Malazgirt ilçesinde 21.06.1993 tarihinde şehit olan Kırıkkaleli Piyade Uzman Onbaşı Eyyüp Torunlu’nun ismi verildi. Ayrıca gönüllülerin etkinliğinde öğrencilere akıl oyunları setleri ve spor malzemeleri hediye edildi. Okul Müdürü Cafer Binici tarafından projenin öncüsü olan Ahmet Köse ile Bilim ve İnsan Vakfı’na plaket takdim edildi.

ŞEHİDİN AİLESİNDEN TEŞEKKÜR

Vakfın Başkanı ve Kırıkkale eski Milletvekili Av. Turan Kıratlı “Bilim ve İnsan Vakfı’nın kuruluş maksadı toplumumuza ilmi, fikri ve ahlaki yönden katkı sağlamak, bu alanlarda gerek akademik gerek sosyolojik açıdan çalışmalar yapma hevesinde olan insanlarımızı, gençlerimizi güvenli ve samimi ortamlarda bir araya getirmektir. Güvenli ve samimi bir ortamdan kasıt milli ve manevi değerlere bağlı, şahsi menfaatlerin söz konusu olmadığı ortamdır. Gönüllülerimize yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu. Projenin öncüsü Ahmet Köse ise “Faaliyetlerimizin temel amacı; gençlerin iyilik projelerinde bir araya getirmek, iyilik konusunda genç yüreklere dokunmak, gençlerin kişilik ve liderlik yeteneklerinin geliştirmesini sağlamak ve karar alma mekanizmalarına katılımını arttırmaktır” dedi. Hayata geçirilen projeyi takdirle karşıladıklarını belirten şehidin ailesi ve Kırıkkale Vatan İçin Can Verenler Derneği Başkanı Mümtaz Torunlu, Kırıkkale eski Milletvekili Turan Kıratlı ve emeği geçenlere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti. HABER: Elif Önal

Benzer Haberler

TÜİK Verilerine Göre Kırıkkale’nin Nüfusu Azaldı

yonetici

Silleli Covid-19’a yenik düştü

Saygılı Sevgililer Gününde 14 Nikah Kıydı

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x