20.2 C
Kırıkkale
08/08/2022
Eğitim

LGS’de Türkiye birincisi oldu

 

Yahşihan TOKİ Şehit Piyade Onbaşı Murat Sıtkı Ortaokulu öğrencisi Mert Deniz Genç, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda Türkiye birinciliği derecesi elde etti.

 

TAM PUAN ALDI

Milli Eğitim Bakanlığınca 5 Haziran 2022 tarihinde yapılan LGS sınavı sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre LGS sınavına katılan öğrencilerden Türkiye geneli 193, öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan aldı. Yapılan sınavda soruların tamamını doğru olarak cevaplayarak 500 tam puan alan 8’inci sınıf öğrencisi Genç, adını Türkiye birincileri arasına yazdırmayı başardı.

 

BAŞARILI ÖĞRENCİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Kırıkkale ve Türkiye’ye sevinç yaşatan öğrenci Mert Deniz Genç’i ve beraberinde ailesini, öğretmen ve okul idaresini makamında kabul etti. Telefoncu, öğrenci ile bir süre sohbet ederek memnuniyet veren başarısından dolayı kendisini tebrik etti. Öğrenci, sadece okulda almış olduğu eğitimler sayesinde bu başarıya ulaştığını söyledi. Telefoncu, öğrenciye tablet ve kitap hediye ederek, öğrencinin yetiştirilmesi emekleri olan öğretmelere ve desteğinden dolayı da ailesine teşekkür etti. HABER: Yakup Özcan

Benzer Haberler

Kırıkkale’de YKS heyecanı

yonetici

Meslek lisesi için ilk kazma vuruldu

yonetici

71 Burs’a Bin 816 Başvuru

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x