8.6 C
Kırıkkale
04/07/2022
Yaşam

Mahalleli Şikayet Etti, Evden 1 Kamyon Çöp Çıktı

Mahalleli Şikayet Etti, Evden 1 Kamyon Çöp Çıktı

Bağlarbaşı Mahallesi 187. Sokak üzerindeki evin içi ve etrafının ikamet sahibi tarafından çöp ev haline getirildiği yönünde mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine Kırıkkale Belediyesi ekipleri tarafından temizlenip sokak boydan boya dezenfekte edildi.

Kırıkkale Bağlarbaşı Mahallesi 187. Sokak üzerindeki evin içi ve etrafının ikamet sahibi tarafından çöp ev haline getirildiği yönünde mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine Kırıkkale Belediyesi ekipleri tarafından temizlenip sokak boydan boya dezenfekte edildi.

TEMİZLENİP DEZENFEKTE EDİLDİ

Bağlarbaşı Mahallesi 187. sokak sakinleri mahallerinde ikamet eden bir komşularının evini ve etrafını çöp eve çevirdiğini, buradan ağır kokular geldiğini belirterek şikayette bulundular. Şikayetin ardından Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yine Zabıta ekiplerinin nezaretinde çöp evde temizlik çalışmalarına başladılar. Ekipler tarafından halk sağlığını tehlikeye atan ve vatandaşlara rahatsızlık veren evde ve çevresinde yoğun bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 kamyon çöp çıkan ev ve çevresi koronavirüse karşı dezenfeksiyon işlemi de gerçekleştirdi.

MİKROP YAYMASI KORKUSU

Mahalle sakinleri koronavirüs salgını nedeniyle tedbirlerini aldıklarını ancak mahallede bir evin çöp ev olması ve mikrop yayması korkusu şikayette bulunduklarını belirterek “Kırıkkale Belediyesi ekipleri de bu şikayetimizi hızlıca dikkate alarak gereğini yerine getirerek evi ve çevresini temizleyerek dezenfekte ettiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Aynı yerden geçtiğimiz yılda yaklaşık 1 kamyon çöp çıkmıştı, komşumuzun bir çöp toplama hastalığı var. Biz kendisine de üzülüyor, uyarıyor gerekli yardımı yapıyoruz ama o yine de çevrede topladığı çöpleri getirerek evine ve etrafa biriktiriyor. Tekrar Kırıkkale Belediyesine duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

Haber: Ahmet Tezel

Benzer Haberler

Cahit Toksoy Vefat Etti

yonetici

Vali Sezer’den Şehit Özdemir’in ailesine ziyaret

yonetici

Genel Sekreter Karahan’a Ziyaret

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x