11.2 C
Kırıkkale
25/09/2021
Ekonomi

Mesleki yeterlilik belge harçlarına AB hibe desteği

Sektörlerin yasal altyapıya kavuşturulması, haksız rekabetin ve kayıt dışı faaliyetlerin önlenmesi, nitelikli insan kaynağı yaratılması, ticaretin güvenli bir ortamda yapılması, mesleklere itibar kazandırılması, meslek mensuplarına duyulan güvenin artırılması ve hizmet kalitesi ile tüketici memnuniyetinin arttırılması gibi noktaların çözümüne yönelik olarak hayata geçirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi uygulamasına AB hibe fonu desteği geldi.

 

MASRAFLAR HİBE KAPSAMINDA

Çalışanlarla birlikte özellikle işverenleri yakından ilgilendiren ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi uygulaması kapsamında en çok ilgi gören emlak danışmanlığı ve motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu sınav harç ücretleri belli bir süre ve kontenjan dahilinde Avrupa Birliği hibe fonundan karşılanacak. Kırıkkale’de Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde verilen MYK Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme hizmeti kapsamında Emlak Danışmanı Seviye 4, Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4 ve Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 sınavlarının Ulusal Yeterliliğinde Avrupa Birliği Hibe desteği getirildiğini ifade eden TSO Başkanı Ahmet Varlı, belge masraf ücretinin hibe kapsamında olmadığını söyledi.

 

HİBEDEN BİR KEZ YARARLANABİLECEKLER

Sınava girecek olan tüm adayların sınav harçlarını TOBB MEYBEM’e ait banka hesabına yatıracaklarını, sınav sonrası başarılı olanların ücretlerinin tamamının MYK tarafından banka hesaplarına iade edileceğini ifade eden Varlı, başarılı adayların 2021 yılı için sadece belge masraf ücreti olan 200 TL’yi karşılayacaklarını belirterek, sınava girmek isteyen adayların doğrudan hibe programından 1 kez faydalanabileceklerinin altını çizdi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Kırıkkale’de Besicilerin Koyun Kırkma Telaşı

yonetici

İş dünyasında yabancı dil sorun olmaktan çıkıyor

yonetici

Domatesin fiyatı attı, patlıcan düştü

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x