16.6 C
Kırıkkale
17/05/2021
Siyaset

MHP’li Öztürk TBMM’de Kırıkkale Esnafının sorununu dile getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Kırıkkaleli esnaf ve sanatkârın sorunlarını dile getirip, çözüm önerilerini sundu.

ESNAF BÜYÜK ÖZVERİDE BULUNDU

Milletvekili Öztürk konuşmasında; “Kırıkkale’mizde koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere büyük özveriyle harfiyen uyan kesimlerden birisi de esnaf ve sanatkârlarımızdır. Esnaf ve sanatkârlarımız bugüne kadar salgınla mücadeleye ekmek teknelerini kapatarak, çalışanlarını koruyarak destek verdiler. Şimdi, dün açıklanan tedbirler çerçevesinde on yedi gün daha yine sabırla iş yerlerini kapatacaklar; kıyıda, köşede biriktirdikleriyle ve devletimizin destekleriyle kara günlerin geçmesini bekleyeceklerdir.” dedi.

ESNAF VE SANATKÂRIMIZIN HER TÜRLÜ BORCU FAİZSİZ ERTELENSİN

MHP’li Öztürk TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında çözüm önerilerine de değinerek; “Ülkemizde ve Kırıkkale’mizde esnafımıza mali destek kapsamında vergi, SGK ödemeleri, elektrik, su, doğal gaz, internet gibi faturaların, kira borçlarının, bankalardaki kredi ve kredi kartı borçlarının faizsiz ertelenmesi yerinde bir yaklaşım olacaktır. Mübarek Ramazan-ı Şerifi yaşadığımız bugünlerde, işsiz kalan vatandaşlarımızı da ekonomik olarak destekleyelim. Zira, komşusu açken tok yatamayız.” diyerek, paylaşımların arttığı bu mübarek ayın; tüm Türkiye’ye hayırlar, sağlıklar ve bereketler getirmesini istedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Karakuş,Yahşihan’da Yaşanan Sorununa Reçete Sundu

yonetici

81 İlde Seçime Gireceğiz

yonetici

Anavatan İl Başkanlığına Güngör Atandı

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x