0.8 C
Kırıkkale
10/04/2021
Gündem

MHP’li Öztürk’ten emekli amirallere sert tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, resmi Twitter hesabı üzerinden 103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış olduğu bildiriye sert tepki gösterdi. Öztürk, Türk demokrasisininzaman zaman darbe girişimleriyle akamete uğratılmaya çalışıldığını, son olarak 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine kalkışanların da bizzat Türk Milleti tarafından derslerini aldıklarını ifade etti.

MEHMETÇİKLERİN MOTİVASYONUNU DÜŞÜRMEK, DÜŞMANA HİZMET ETMEK DEMEKTİR

MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk, “Türk demokrasisi doğrudan veyahut dolaylı olarak darbe girişimlerinden sıklıkla zarar görmüş ve akamete uğramıştır. Son olarak 15 Temmuz’daki kalkışma bastırılmış ve Türk milleti, kimden gelirse gelsin darbeye izin vermeyeceğini iradesiyle göstermiştir,” dedi. “Bünyesindeki müstevlilerden kurtulan Türk ordusunun, Türk milletinin emrinde, kanunlara muvafık olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yurtiçinde ve gönül coğrafyamızda kendisine verilen vazifeleri yerine getirmektedir,” diyen MHP’li Öztürk açıklamasında, “Gerek Suriye’de gerekse Karabağ’da ve Libya’da kısacası görev aldığı her yerde büyük çaba sarf eden Mehmetçiklerin motivasyonunu düşürmek, düşmana hizmet etmek demektir. Mezkûr eski askerlerin de bildirisi bu kabilden değerlendirilmelidir,” ifadelerine yer verdi.

“TAVİZ VEYA GECİKMENİN BEDELİ AĞIR OLACAKTIR”

Türk devletinin ve milletinin zor günler yaşadığı bu kritik süreçte yapılan vesayet makyajlı, darbe imalı ve aba altından sopa gösteren bu açıklamayı demokrasi adına lanetlediğini belirten MHP MDKBaşkanı, Kırıkkale Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Halil Öztürk, açıklamasını şöyle tamamladı: “Artık bildirilerle ayar verilen bir Türk demokrasisi olmadığını herkes öğrenmelidir.Bağımsız Türk yargısı, fitneden başka bir şey üretmeyen ve Türk ordusunun moral motivasyon kabiliyetine dil uzatan bu bildiri karşısında üzerine düşeni yapmalıdır. Aksi halde Liderimizin de ifade ettikleri gibi,taviz veya gecikmenin bedeli ağır olacaktır” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Şehidimizi Dualarla Uğurladık

yonetici

Çocuklar Yeniden Sokağa

yonetici

Sürücülere Maske Dağıtıldı

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x