25.8 C
Kırıkkale
07/08/2022
Gündem

MKE işçisinin maaşları MSB çalışanlarıyla eşitlenmeli

 

MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, MKE Genel Müdürü Yasin Akdere’yi ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, MKE işçilerinin ücretlerinin MSB çalışanlarının ücretleriyle eşitlenmesi, ardından da maaşlarına yüksek bir zam yapılması gerektiğini ifade etti.

 

GENEL MÜDÜR AKDERE’YE ZİYARET

MKE Genel Müdürü Yasin Akdere’yi makamında ziyaret eden MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı olarak, Kırıkkale’mizi köyden şehre dönüştüren MKE’nin gelişimi için yeniden yapılanma sürecini başından beri takip ediyor ve destekliyoruz. İnanıyoruz ki MKE, yeniden savunma sanayimizin gözbebeği olacaktır,” diye konuştu. MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı’nın da hazır bulunduğu görüşme oldukça sıcak ve samimi bir havada geçerken, gündemde MKE’nin yeniden yapılanma süreci ve bu süreçte MKE çalışanlarının mali ve özlük hakları vardı. Eskiden olduğu gibi bugün de MKE çalışanlarının yanlarında olduklarını kaydeden MHP’li Öztürk, özellikle mali konularda beklentilerinin iletti.

MEYVELERİNİ ALIYORUZ

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, görüşmeye dair yaptığı açıklamada, “Merkez İlçe Başkanımız Sayın Murat Abalı ile birlikte MKE Genel Müdürü Sayın Yasin Akdere’yi ziyaret ederek MKE’nin yeniden yapılanma süreci hakkında istişarelerde bulunduk. MKE işçilerine Ocak ayından itibaren yüksek oranda zam verilmesi konusunda görüşlerimizi ve işçilerimizin taleplerini ısrarlı bir şekilde ilettik. İlk etapta MKE işçilerinin ücretlerinin MSB işçilerinin ücretleriyle eşitlenmesi, ardından da yüksek oranda bir zam verilmesi talebimizi ilettik. Bilinmeli ki, çalışanlarımızı hak ettikleri refah seviyesine ulaştırmak için mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu çabamızın ilk meyvesi olarak taşeron işçilere ciddi seviyede bir zam verildi. MKE yönetimi de işçisine en yüksek zammı yapmak için çalışmasına hız verdi,” ifadelerine yer verdi.

LAF DEĞİL, İCRAAT ÜRETİYORUZ

Boş vaatlerle ya da spekülasyonlarla değil gerçekler üzerinden siyaset yaptıklarını belirten MHP’li Öztürk, “MKE konusunda da en başta ne demişsek şu anda da o noktadayız. Gerçekçi ve işçilerimizin haklarını en üst seviyede savunan bir yol izliyoruz. Bizim boş laflarla, boş vaatlerle işimiz olmaz. Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili olarak biz laf değil, icraat üretmeye devam ediyoruz” dedi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

KIRIKKALE ANADOLU İRFANININ MERKEZLERİNDEN BİRİSİDİR

Yenigün Gazetesi

Bektaş Dolu’dan Yeni Klip

yonetici

Kumar Operasyonu

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x