13.7 C
Kırıkkale
29/07/2021
Sağlık

Mobil aşı ekiplerinden yoğun mesai

İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde oluşturulan Mobil aşı ekipleri fabrikaların yanı sıra vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM’lerde yeride aşı uygulamasını sürdürüyor. Diğer taraftan 3. Doz aşı uygulamasının başladığı Kırıkkale’de il Emniyet Müdürü Günter Şenses 3. Doz aşısını oldu.

 

YERİNDE AŞI UYGULAMASI

Mobil aşı ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş “Mobil aşı ekiplerimiz hafta sonunda da yoğun mesailerine devam ettiler. Sosyal hayatın tekrar eski günlerine dönmesi adına çalışmalarını yürüten ekiplerimiz Silah Organize Sanayi Bölgesindeki 138 çalışan ile Podium Alışveriş Merkezine gelen 60 vatandaşımızın COVID-19 aşılarını yaptılar. Garnizon Komutanlığında da askerlerimize yerinde aşılama yapıldı. COVID-19 virüsüne karşı tek silahımız olan aşı için ekiplerimiz Garnizon Komutanlığında görevli 175 askerimizin ilk doz aşılarını gerçekleştirdi. Unutmayalım, Dünyanın en büyük salgınlardan birisi olan COVID-19’dan kurtulmak ve korunmak çok kolay. Hem kendimizi hem de sevdiklerimizi aşıyla buluşturalım” ifadesini kullandı.

 

ŞENSES 3. DOZ AŞISINI OLDU

Diğer taraftan Kırıkkale’de 3. Doz aşı uygulaması başladı. Uygulama kapsamında Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Günter Şenses’in 3. Doz aşısı gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü “Tüm vatandaşlarımızı COVID-19’dan kurtulmak adına aşı olmaya davet ediyoruz. Eski özlediğimiz günlere Maske, Mesafe, Temizlik kurallarına aşı gücünü de katarak kavuşacağız” ifadelerine yer verdi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Belediye personeli aşı uygulaması

yonetici

Acil sağlık eğitimleri devam ediyor

Hastane ziyaretlerinizi erteleyin

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x