20.2 C
Kırıkkale
08/08/2022
Eğitim

ÖBA içeriklerine ücretsiz erişim kapasitesi artırılmalı

 

Kırıkkale Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, ÖBA içeriklerine ücretsiz erişim kapasitesinin artırılmasını istedi.

 

UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞMALARI

Eğitim Bir Sen Kırıkkale Şube Başkanı Yasin Pekuz, Eğitim-Bir-Sen olarak Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak GSM operatörleri başta olmak üzere internet servis sağlayıcılarıyla yapılan anlaşmaların sayısı ve ücretsiz erişimin kapasitesinin artırılarak ÖBA üzerinden sunulan bütün hizmetlerin ücretsiz erişim yoluyla sağlanmasını talep ettiklerini söyledi. Başkan Pekuz “Bakanlık tarafından Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden uzaktan eğitim yoluyla hizmet içi eğitimler ve beceri artırma eğitimleri düzenlenmektedir. Yine uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitim programları ÖBA üzerinden uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir” diye konuştu.

MESLEKİ GELİŞİM HİZMETLERİ

Başkan Pekuz “Bu kapsamda Bakanlık ile bazı GSM operatörü internet servis sağlayıcı arasında yapılan anlaşmalar gereğince belirli bir limite kadar ücretsiz erişim imkânı sunulmaktadır. Bakanlığın öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin artırılması anlamında sunduğu bu imkân takdir edilecek nitelikte ise de sunulan bu kolaylığın ÖBA üzerinden uzaktan eğitim yoluyla sunulan eğitim ve mesleki gelişim hizmetlerin tamamını kapsayacak şekilde artırılması gerekmektedir. Bu itibarla GSM operatörleri başta olmak üzere internet servis sağlayıcılarıyla yapılan anlaşmaların sayısı ve ücretsiz erişimin kapasitesinin artırılarak ÖBA üzerinden sunulan bütün hizmetler ücretsiz erişim yoluyla sağlanmalıdır” dedi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Başaran Koleji’den Türkiye Derecesi

yonetici

BİLSEM mezunları Kırıkkale BİLSEM’de buluştu

Engelli öğrencinin diplomasını evine kadar götürdü

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x