Ekonomi

Oda ve Borsa’dan müşterek toplantı

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Kırıkkale Ticaret Borsası tarafından gerçekleştirilen müşterek toplantıda şehrin ticari konulardaki sorunları ele allındı çözüm önerileri masaya yatırıldı.

 

ODA VE BORSA YÖNETİCİLERİ KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 99. Maddesi uyarınca aynı ilde bulunan oda ve borsalar tarafından belirli aralıklarla yapılması gereken müşterek toplantı Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ve Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer başkanlığında gerçekleşen toplantıya, her iki oda ve borsanın yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

ARA ELEMAN SIKINTISI GİDERİLECEK

Mesleki konularda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla gerçekleşen toplantıda Kırıkkale’nin ticari ve sanayi alanda en büyük sorununun ara eleman sıkıntısı olduğuna işaret eden TSO Başkanı Varlı, Silah OSB içerisinde yapılacak olan Mesleki Eğitim Merkezi projesi ile bu sorunun aşılmasına katkı sağlanacağının altını çizdi. Ticari alanda yaşanan sorunlarla ilgili çözüm üretebilmek için bu toplantıların sürekli olarak tekrarlanması gerektiğine işaret eden Varlı, müşterek toplantıda alınacak tavsiye niteliğindeki kararların oda ve borsaların Yönetim ve Meclis Toplantılarında gündeme getirileceklerini ve en kısa sürede çözüme kavuşturulacaklarını söyledi. HABER. Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Zincir ve süper marketlerde bazı ürünlerin satışı yasaklandı

yonetici

TR71’de TÜFE aylık yüzde 0,43 arttı

yonetici

Boş fabrika binaları ekonomiye kazandırılıyor

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x