Ekonomi

ÖDEME YAPILMAZSA YAPILANDIRMA BOZULUR

SGK ‘DAN YAPILANDIRILAN BORÇLAR İÇİN SON TARİH UYARISI

 

Kırıkkale Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Veli Karacaköylü, vatandaşları yapılandırma avantajlarını kaçırmamaları için uyardı. Karacaköylü,7256 sayılı kanun gereği yapılandırılan SGK borçlarının Peşin ve İlk taksit ödemelerinin 31 Mart 2021 tarihine kadar ödenmesi gerektiğini açıkladı.

 

YAPILANDIRMA BOZULUR

SGK Kırıkkale İl Müdürlüğü tarafından, SGK borçlarının peşin veya ilk taksit ödemelerinin 31 Mart 2021 tarihine kadar ödenmesi gerektiği hatırlatıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırıkkale İl Müdürü Veli Karacaköylü, yapılandırılan SGK borcu taksit ödemelerinin önemli olduğunu belirterek, “ İlk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırılmaları bozulmaktadır” diye konuştu. Karacaköylü, Peşin olan taleplerin 31 Mart 2021 tarihine kadar talep edilmesi halinde taksite çevrilmesi mümkün bulunmadığı, İlk taksitinde bu tarihe kadar ödenmesi gerektiğini hatırlattı.

 

İLK İKİ TAKSİT ÇOK ÖNEMLİ

7256 Sayılı Kanuna göre yapılandırılan SGK borçları ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Veli Karacaköylü,  yapılandırmanın ilk taksitinin 31 Mart 2021 tarihine kadar yatırılması gerektiğini söyledi.  Özellikle ilk iki taksitin çok önemli olduğunu vurgu yapan İl Müdürü Karacaköylü , “İlk taksit ödemeleri ile peşin ödemelerde borcun tamamının ödenmesi, 31 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Özellikle borcu olan işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırılan borcun ödemelerini son güne bırakmamalarını istedi. Çünkü ilk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırmaları bozulmaktadır” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x