Eğitim

Öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamalıyız

Öğrencilerin eğitim öğretime başladığı tarihten itibaren her geçen gün önemli kazanımlar elde ettiklerini belirten Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, öğretmenlerin her düzeydeki öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamaları gerektiğini söyledi.

 

OKUL ZİYARETLERİ

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, okullardaki tüm kademelerde yüz yüze eğitim öğretime geçilmesinin ardından denetim ve incelemelerine de devam ediyor. Tüfekçi, ziyaretler kapsamında Leyla-İsa Aktuğ İlk ve Ortaokulu, Bahşılı Barbaros İlkokulu ile Hacılar Seher Vuslat Aytemiz İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Tüfekçi, ziyaretlerinde öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek okul idarelerinden okullardaki çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Öğretmenlerle düzenlediği toplantıda konuşan Tüfekçi, “Çok değerli meslektaşlarım öncelikle çalışmalarınızda gerek sizlere ve gerekse diğer tüm okullarımızdaki öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Öğrencilerimizle tekrar buluştunuz ve onları geleceğe hazırlamak için eğitim öğretime başladınız. Bu gayretleriniz sayesinde her düzeydeki çocuklarımızın eğitim öğretimlerine önemli düzeyde katkılarınızın olduğunu belirtmek isterim” diye konuştu.

 

ÖĞRENİM SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Okul ziyaretlerine okullar açılmadan önce başladıklarını hatırlatan Tüfekçi, “Bildiğiniz üzere öğrencilerimizi eğitim öğretimle, öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla yeniden buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ziyaretlerimizde gördük ki, okullarımızda özellikle salgın tedbirlerine yönelik önlemler alınarak eğitim öğretim devam ediyor. Öğrencilerimiz öğretmenleri rehberliğinde müfredat konularında yer alan derslere ait konuları her geçen gün ilerleyerek bu şekilde öğrenim süreci devam ediyor. Eğitim yüz yüze olduğu için öğrenme süreci de oldukça etkili oluyor. Her kademede uygulanan farklı müfredat konuları, öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında önemli bir katkı sağlıyor. Okullarımızda derslerin yanı sıra çeşitli sportif etkinlikler ve beceri dersleri de öğrencilerde ayrı bir kazanım sağlamış oluyor. Bu nedenle bakanlığımızın belirlediği eğitim müfredatları ve alınan kararlar doğrultusunda çocuklarımızı geliştirelim. Onların girişimci bir kişiliğe sahip olmaları için teorik ve beceri ile ilgili gelişimlerine katkı sağlamaya gayret gösterelim. Onların bizlere emanet olduğunu unutmayalım. Bizler eğitimciyiz ve çocuklarımız için lider konumundayız. Gerekli hassasiyeti fazlasıyla gösterelim. Her bir öğrencinin dünyasına ışık tutmayı sakın ihmal etmeyelim” dedi. Tüfekçi, ziyaret ettiği okullarda dersliklerin yanı sıra diğer sosyal mekanlar ile okul bahçelerinde denetim ve incelemelerin ardından öğrencilerin sportif etkinliklerine de katıldı. Tüfekçi, kent genelindeki diğer kademelerdeki okullara yönelik denetim ve incelemelerin bundan sonraki süreçlerde de zaman zaman devam edeceğini sözlerine ekledi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Engelli öğrencinin diplomasını evine kadar götürdü

yonetici

23 Nisan’a Özel Klip

yonetici

Milli Şeref Nişanımız Olan Zafer Bayramı’mız Kutlu Olsun

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x