-10.5 C
Kırıkkale
21/01/2022
Gündem Keskin Manşet

Okul binası Keskin’de yükseliyor

 

TOBB tarafından Kırıkkale’ye yaptırılan 24 derslikli Meslek Lisesinin inşaat alanını ziyaret eden TSO Başkanı Ahmet Varlı, inşaat süreci ve çalışmalarla ilgili görevlilerden bilgi aldı.

Ticaret ve Sanayi Odasının gayret ve girişimleri neticesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Keskin ilçesinde Karıştıran mevkiine yapımına başlanan 24 derslikli Teknik Meslek Lisesi okul binası yükselmeye başladı.

Projenin her aşamasını yakından takip eden TSO Başkanı Ahmet Varlı, inşaat alanını gezerek şantiye yetkililerinden teknik konularda bilgiler aldı. 700 öğrencinin eğitim görmesi planlanan 24 derslikli okulun inşaatının bazı sorunlar yüzünden geciktiğini söyleyen Varlı, yapılan girişimler sonucu gelinen noktada tüm sorunların çözüldüğünü, inşaat sürecinin normal seyrinde devam ettiğini vurguladı.

Keskin’de okulun yapımı için ayrılan 6 bin 300 metre karelik alanın bin 300 metrekaresi okul binası, 5 bin metrekaresi ise bahçe ve yeşil alan olarak değerlendirilecek. 24 derslikten oluşacak okulda 700 öğrenci Elektrik-Elektronik, CNC ve Makine alanlarında eğitim görecek. Okulun eğitim faaliyetine başlayarak ilk mezunlarını vermesiyle Kırıkkale’de ve bölgede var olan kalifiye ara eleman sıkıntısına büyük oranda çözüm olacağına inandıklarını söyleyen Varlı, inşaat çalışmalarının en kısa sürede tamamlanarak mesleki eğitim alanında, sosyal ve kültürel faaliyetlerde, bölgesinde uluslararası kalite standartlarını yakalamış, kaliteli bir eğitim kurumunun şehrimize kazandırılmış olacağını ifade etti.

Benzer Haberler

Pazar Erken Açıldı

yonetici

Gazeteciler ve Polisler Güvercinleri Besledi

yonetici

2 Kişi Ölümden Döndü

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x