Eğitim

Okullar dezenfekte ediliyor

Kırıkkale Belediyesi ekipleri yüz yüze eğitime geçen okullarda ilaçlama çalışması yapıyor

 

Kırıkkale Belediyesi ekipleri tam zamanlı eğitime başlayan okullarda öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri için tüm okullarda Koronavirüs pandemisine karşı dezenfekte işlemi gerçekleştiriyor. Ekipler okulda öğrencilerin kullandıkları tüm alanlarda dezenfekte çalışması yapıyor.

 

ORTAK KULLANIM ALANLARI

Tam zamanlı eğitimin başlamasıyla birlikte uzun süredir boş kalan okullarda sınıfları öğrenciler doldurdu. Kırıkkale Belediyesi ekipleri de yeni eğitim öğretim yılında da korana virüse karşı sürdürdüğü dezenfekte çalışmalarına hız kazandırarak devam ediyor. Okulların sınıf, tuvalet, kantin, kütüphane ve bahçe gibi ortak kullanım alanlarını dezenfekte eden ekipler hem öğrenciler hem de eğitimcilerin sağlığını öncelik vererek çalışmalarını sürdürüyor.

 

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİN SAĞLIĞINI KORUMAK ÖNCELİK

Önceki yıllarda olduğu gibi her eğitim ve öğretim yılında okullarda dezenfekte işlemi gerçekleştirdiklerini belirten Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır, bu yılda öğrenciler ve eğitimcilerin sağlığını öncelikli tutarak dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirtti. Başkan Yardımcısı Bakır “Şehrimiz içerisindeki okullarda koronavirüse karşı dezenfekte çalışmalarını ara vermeden devam ediyor. Çocuklarımızı salgından korumak için dezenfekte çalışmalarını sıklaştırdık, bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü bağlı ekiplerimiz ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Çocuklarımızın eğitimlerini aksatmadan sağlıklı, hijyenik ve güvenli bir ortamda sürdürebilmesi için dezenfekte çalışmalarını belirli periyotta tüm imkanlarımızla sürdüreceğiz” dedi.

Benzer Haberler

Kırıkkale Üniversitesinden tanıtım standı

Dinç’ten MSÜ sınavında Türkiye derecesi

yonetici

Kırıkkale Belediyesinden Tablet Desteği Devam Ediyor

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x