17.4 C
Kırıkkale
10/08/2022
Yahşihan

Onları bir gün değil her gün hatırlayalım

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalık oluşturmak adına mama dağıtımı gerçekleştirdi. Türkyılmaz, “Sokak hayvanlarını bir gün değil her gün hatırlayalım, onların dostumuz olduğunu unutmayalım” diye konuştu.

 

MAMA DAĞITILDI

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalık oluşturmak adına mama dağıtımı gerçekleştirdi. Hayvan dostu Belediye olan Yahşihan Belediyesi, sokak hayvanlarına destek vererek onlara her şartlarda yardımcı oluyor. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, göreve geldiği ilk günden beri sokak hayvanlarına karşı imkânlar sağlıyor. Yahşihan Belediyesi Hayvan Barınağı ekiplerinin Devlet Bahçeli Bulvarı’na kurduğu stantlarda hayvanları korumak adına yapılması gerekenlerin yazılı olduğu broşürler dağıtılarak aynı zamanda sokak hayvanları sahiplenmek isteyenlere konusunda yardımcı olunuyor.

 

BİR GÜN DEĞİL HERGÜN YANINDAYIZ

Amaçlarının hayvan haklarına dikkati çekmek olduğunu aktaran Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, hayatın her canlı için kutsal olduğunu dile getirdi. Türkyılmaz konuşmasının devamında “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalık oluşturmak adına sokak hayvanlarımız için mama dağıtımı gerçekleştirdik. Ağzı olup konuşamayan, derdini anlatamayan can dostlarımızın bir gün değil her gün yanındayız. Can dostlarımızı sahiplenmek isteyenleri hayvan barınağımıza ve kedi köyümüze bekliyoruz. Sokak hayvanlarını bir gün değil her gün hatırlayalım, onların dostumuz olduğunu unutmayalım. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.” İfadelerini kullandı. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Yahşihan’da herkes için spor çalışması

Atıl araziye çörek otu ekimi yapıldı

yonetici

Yahşihan Belediyesi’nden her birime özel kışlık kıyafet

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x