17.4 C
Kırıkkale
10/08/2022
Kırıkkale

ÖZEL ÇOCUKLAR 112’DE

 

Kırıkkale 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Geleceğin Kahramanları 112′ de adlı projesi ile Şehrin kahramanlarını buluşturmaya devam ediyor. Önceki gün Anaokulu öğrencilerini ağırlayan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü bu kez otizmli özel çocukları ağırladı. 112’deki ekiplerle bir araya gelen özel çocukların oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

 

GELECEĞİN KAHRAMANLARI 112′ DE

 

Kırıkkale 112 Acil Çağrı merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Geleceğin Kahramanları 112’de adlı proje ile Özel çocuklar kahramanlarla buluşturuldu. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde ağırlanan Otizmli özel çocuklar polis, jandarma, itfaiye, AFAD ve Ambulans araçlarına binerek inceleme yaptılar. Araçlarda bulunan görevliler özel çocuklarla yakından ilgilenirken, renkli görüntüler yaşandı.  112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Muhammet Ali Tekinay, Geleceğin Kahramanları 112′ de projesi kapsamında Kırıkkale anaokulu çocuklarını 112 Acil Çağrı numarası hakkında bilgilendirdiklerini belirtti.

 

TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Daha önce Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilerek Kırıkkale’de Anaokullarında 112 sınıflarını oluşturduklarını, sınıflarda acil çağrı hizmeti veren kurumlar tarafından bilgilendirmeler yapıldığını hatırlatan Kırıkkale 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Tekinay, “Şu anda projemizin üçüncü aşaması olan ‘Geleceğin Kahramanları 112’de’ dedik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklara devletin gücünü hissettirmek, 112’nin her zaman ve her koşulda yanlarında olduğunu anlatmak ve farkındalık oluşturmak istedik. Buraya gelen çocuklara öncelikle çağrı merkezimizdeki çalışma sistemini ve hangi kurumların bulunduğunu anlattık. Sonrasında eğitim salonunda çizgi filmle 112 eğitimi verdik. Daha sonra da çocukların hayalleri olan polis, jandarma, itfaiye, AFAD, ambulans ve orman yangın araçlarının tanıtımını yaptık. Bunlar çocukların hayallerini süsleyen araçlardı. Araçları çocuklarla buluşturduk. Bugünde özel çocuklarımızı 112’de ağırladık. Onların gülüşünü görmek bizi mutlu etti. Etkinliklerimiz belirli aralıklarla devam edecek” diye konuştu. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Belediye personeline yeterlilik belgelendirme sınavı

Türk Eğitim-Sen’in hizmet binası açıldı

Pandemide etkili iletişim ve ruh sağlığı

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x