25.8 C
Kırıkkale
07/08/2022
Siyaset

Saadet iktidarında liyakati esas alacağız

Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı Veysel Kutluca dün itibariyle iptal edilen KPSS sınavıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Kutluca “Bildiğiniz gibi, ÖSYM kapsamında KPSS sınavları yeni bir skandala sahne oldu. Artık adına ne derseniz deyin. Saadet Partisi iktidarında işe alımlarında ehliyet ve liyakat esas alınacaktır” diye konuştu.

 

ARTIK BU İKTİDARIN ÖMRÜ BİTTİ

SP İl Başkanı Veysel Kutluca yaptığı basın açıklamasında “Maalesef burada bir hile gündeme geldi. İktidar, yine bu konuda da sınıfta kaldı. Yüz binlerce gencin umudu çalındı, hayalleri yıkıldı. Cumhurbaşkanı önce iddiaları reddetti, sonunda gerçekler ortaya çıkınca gece yarısı bir görevden alma gerçekleştirildi. Hemen akabinde yeni bir görevlendirme yapıldı. Aslında bu önemli bir adımdır. Fakat içinde bulunduğumuz şartları anlama babında önemli. Yoksa bir kişiyi görevden almak, yeni tayinleri yapmak hiçbir mana ifade etmiyor. Bu iktidar bütün icraatlarıyla çürümüş olduğunu ortaya koyuyor. Bununda bir tane çözümü var. Artık bu iktidarın ömrü bitti. İlk seçimleri bekliyor. İlk seçimde bu iktidar mutlaka gidecek ve yerine ülkeyi kendi düzgün rayını oturtacak bir anlayışla gelecek. Biz ümit ediyoruz ki, bu Saadet Partisi olacak. Cumhurbaşkanı’nın bir kararnamesiyle Türkiye’nin problemlerinin çözülemeyeceğini anlamış olmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

 

ADİL DÜZENİ MUTLAKA İNŞA EDECEĞİZ

İl Başkanı Kutluca “Bu demektir ki iktidarımız döneminde EYT’liler de elde edemedikleri haklarını elde edecektir. Gençlerimizin yıllarca dirsek çürüttükten sonra bir başkasının torpili var diye önlerine geçmesi bir adaletsizliktir, bu önlenecektir. Saadet Partisi iktidarında işe alımlarında ehliyet ve liyakat esas alınacaktır. Bir insanın sabahtan akşama kadar çalışıp açlık sınırının altında bir ücrete mahkûm edilmesini de ciddi bir haksızlık olarak görüyoruz. Bu, bizim için ekonomide önemli bir kuraldır. Açlık sınırı, insanlar için hakikaten azap çekmelerine sebep oluyor. Açlık sınırı, insanın karnının doymadığını gösteren bir seviyedir. Biz o yüzden ısrarla yoksulluk sınırı diyoruz. Biz milyonlarca insanımızın alın terinin hakkını eksiksiz alacağı bir ortamı ve düzeni mutlaka inşa edeceğiz”.

 

“EKMEK YÜZDE 154, ŞEKER YÜZDE 269 ZAMLANDI”

“4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 7 bin TL’ye dayandı, yoksulluk sınırı 22 bin TL’ye vardı. Son bir yılda ekmek yüzde 154, un yüzde 156, yumurta yüzde 250, şeker yüzde 269, benzin yüzde 187 zamlandı. Kira ise yüzde 145 arttı. Yüksek faiz oranlarından şikâyet eden bir sanayiciye “alma abi” diyenler var. Üretimine devam edebilmek için belli başlı ürünleri stok etme mecburiyetinde kalanlara bunlar stokçuluk yapıyor diyen Merkez Bankası Başkanımız var. Stokçulukla bir sanayinin işletmesini devam ettirebilmesi için bulundurmak mecburiyetinde kaldığı stok malzeme aynı şey değil. Ekonomide bunu bilmeyen cahildir. Bu alışveriş yapmayı dahi bilmez. Stokçuluk yapmakla stok farklı bir şeydir” dedi. HABER: Elif Önal

Benzer Haberler

Gençlerimiz neredeyse biz oradayız

yonetici

SP lideri Karamollaoğlu Kırıkkale teşkilatıyla buluştu

Türkiye düşmanları boş durmuyor

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x