16.6 C
Kırıkkale
17/05/2021
Sağlık

Sağlık çalışanları robot değildir

Covid-19 salgını kapsamında kamu çalışanlarına yönelik yeni tedbirler konulu Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlandığını hatırlatan Türk Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, söz konusu genelge ile kamu çalışanlarına yönelik esnek mesai ve idari izinlerin düzenlendiğini hatırlattı.

SÜREKLİ ÇALIŞIN HİÇ DİNLENMEYİN

Türk Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç açıklamasında “Ne yazık ki 1 yılı aşkın bir süredir kahramanca ve fedakârca covid-19 salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları, MİT personeli ile aynı konumlandırılarak kronik hastalığı ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın çalışanlar idari izinli sayılmamışlardır. Sağlık çalışanlarına “Sürekli çalışın hiç dinlenmeyin, izin hakkınız olmasın. Aileniz ve sağlığınız önemsizdir” denilerek tuhaf bir çalışma düzeni dayatılmıştır.  Sağlık çalışanlarının sadece kendileri değil çocuklarının bile cezalandırıldığı bir hal ortaya çıkmıştır. Dünün alkışlayanlarına, bugünün unutanlarına bir kez daha söylüyoruz Sağlık çalışanları robot değildir, onlarda insandır.  İhtiyaçları vardır. Okullar kapalıysa onlarında çocukları bakıma muhtaçtır” diye konuştu.

PLANLAMA YENİDEN YAPILMALI

Başkan Buluç “Sağlık çalışanlarının yanında çocuklarından da fedakarlık istemek kabul edilebilir bir durum değildir. Bu çalışma düzenin böyle gitmeyeceği açıktır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu sıfırlanmış, tükenmişlik sendromu yaşamaktadırlar. Hala ısrarla sağlık çalışanlarına ayrımcılık uygulamak sorunları içinden çıkılamaz bir hale sokmaktadır. Sağlık çalışanlarının özverili mücadelesi olmadan virüsü yenmek imkansız iken sağlık çalışanlarını sürekli mağdur etme gayreti içerisinde olmak herkese kaybettirecektir. Bu nedenle söz konusu idari izinler ve esnek mesailerden sağlık çalışanlarının faydalanması sağlanmalı, izinlerden mahrum kalmayacakları bir şekilde çalışma düzeni planlanmalıdır” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkale aşılanıyor

yonetici

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Ağırtaş Anne Sütünün Önemine Değindi

yonetici

Bir Atama Daha

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x