-4.9 C
Kırıkkale
10/04/2021
3. Sayfa

Şantaj Çetesi

Şantaj Çetesi

Sosyal medyadan Bulgaristan üzerinden konuşlanan şantaj çetesi Kırıkkaleli siyasetçileri, iş insanları ve cemiyet hayatında önde olan kişileri tehdit ediyor. Kırıkkale’de bir çok insanı mağdur etmeye çalışan sosyal medya çetesinin baskıları sonucu çok sayıda kişi emniyete müracaatta bulunarak mağduriyetini bildiriyor.

TEHDİTLE PARA

 Olayın mağduriyetini yaşayan bir eğitimcinin ifadesi ile sistem şöyle çalışıyor:Sosyal medya hesaplarında arkadaş sayısı fazla olan, aktif siyaset yapan, iş dünyasında tanınan kişilerin sayfalarından fotoğrafları alınarak çirkin videolar hazırlanıyor. Daha sonra 850 ile başlayan telefon hatlarından o kişi aranarak, bu çirkin videolar karşılığında kendisinden 5 bin TL isteniyor. Aksi takdirde bu çirkin videoları sosyal medyadan paylaşarak kişiyi  itibarsızlaştırma tehdidinde bulunuyorlar.

 

EMNİYETE BİLDİRİN

Kırıkkale’de gözlerine kestirdikleri sosyal medyada saygınlığı bulunan kişilerin veya başkanlık görevinde bulunanların başına musallat olan bu şantaj çetesinin Bulgaristan’dan yönetildiği ifade ediliyor. Bu mağduriyete maruz kalan kişilerin şantaj çetesine itibar etmemesi ve kısa sürede emniyet güçlerine bilgi vermesi isteniyor. Hedef haline gelen bazı kişiler ise whatsapp hattı üzerinden kişilere ulaşarak mağduriyetini dile getirirken, diğer vatandaşları da bu konuda uyarılarda bulunuyorlar.

Benzer Haberler

Bebeğini Öldürdüğü İddia Edilen Kadın Tutuklandı

yonetici

Kendisini polis yada asker olarak tanıtan dolandırıcı yakalandı

yonetici

Eski kayınbabasını silahla vuran zanlı tutuklandı

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x