-9.7 C
Kırıkkale
21/01/2022
Kırıkkale

SAVUNMA SANAYİDE MERKEZ OLUYORUZ

ROKETSAN Roket Üretim Geliştirme Tesisi çalışmaları sürüyor

Ülkemizde roket ve füze tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında lider kurumu ROKETSAN’ın Kırıkkale’de inşa edeceği Roket Üretim Geliştirme Tesisi için çalışmalar devam ediyor.  ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit ve Başkan Vekili Musa Şahin ile bir araya gelen Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, bu yatırımla birlikte Kırıkkale’nin savunma sanayinde bir merkez haline dönüştüreceğini söyledi.

 

ÖNEMLİ YATIRIMLAR BULUNUYOR

Ülkenin stratejik açıdan önemli bir noktasında bulunan Kırıkkale’de son yıllarda yapılan yatırımlarla birlikte savunma sanayinde merkez olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Mevcutta bulunan MKE A.Ş’nin mühimmat, barut ve Silah fabrikaları, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi (MAAT), alanında ülkede ilk ve tek Silah İhtisas OSB gibi önemli yatırımlara sahip olan Kırıkkale’de, ülkemizde roket ve füze tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında lider bir kurum olan ROKETSAN’ın da Roket Üretim Geliştirme Tesisini inşa edecek olması Kırıkkale’yi savunma sanayisinde merkez haline dönüştürecek. Yeni yatırımların istihdama da önemli katkılar sunması bekleniyor.

VALİ TEKBIYIKOĞLU BİLGİ ALDI

Diğer taraftan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit ve Başkan Vekili Musa Şahin ile bir araya geldi. ROKETSAN’ın Kırıkkale’de gerçekleştireceği “Roket Üretim Geliştirme Tesisi Projesi” ne ilişkin bilgi alan Vali Tekbıyıkoğlu, projenin katkısı ile Kırıkkale’nin savunma sanayinin merkezi haline dönüşeceğini söyledi. Yer tahsisi yapılan ROKETSAN’ın Roket Üretim Geliştirme Tesisi için zemin etüt çalışmaları bir süre önce yapılmıştı. Vali Tekbıyıkoğlu, ülke savunma sanayisine ve Kırıkkale ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan tesisin tüm aşamalarını yakından takip ettiklerini söyledi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Valilik Cezaları Açıkladı

yonetici

Kırıkkale’de Karantinaya Alındılar

yonetici

Zabıta’dan kantin denetimi

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x