17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Kırıkkale

ŞEHİT ANNELERİNDEN EBRU ÇALIŞMASI

Yahşihan Gençlik Merkezinden Kırıkkale Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ne Anlamlı Ziyaret

Yahşihan Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve gençlik liderleri,  Kırıkkale Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette gönüllü geçler şehit aileleriyle birlikte ebru çalışması yaparken, ortaya çıkan eserler büyük beğeni topladı.

 

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yahşihan Gençlik Merkezi, farkındalık yaratan anlamlı faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında Yahşihan Gençlik Merkezinin gönüllü gençleri ve gençlik liderleri, şehit aileleri ve gazilerimizi hatırlamak, hatırlarını sormak ve her zaman yanlarında olduklarını göstermek amacı ile Kırıkkale Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında gönüllü gençler şehit aileleri ile ebru çalışması yaptı.

 

EBRU ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp yaptığı açıklamada “Bugün burada şehit ailelerimizle beraber onlara daha faydalı olabilmek için sosyal hayatlarını geliştirebilmek için Yahşihan Gençlik Merkezimize üye gençlerimiz ile ebru etkinliği düzenledik. Ebru etkinliğimize güzel bir katılım sağlandı. Ebru Sanatı Öğretmeni Cemile Üner ile birlikte farklı farklı objeler üzerinde, çeşitli ebru tekniklerini göstererek ebru çalışması gerçekleştirdik. Şehit ailelerimizin acılarını dindiremeyiz ama bir nebze içlerine serinlik verirsek bizler için mutlu bir şey olacak. Gayet mutlu oldular onların mutlulukları da bizi mutlu etmiş oldu. Yaptığımız bu ziyaretle bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimizin yanlarında olduğumuzu gösterdik” dedi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Kırıkkale sokaklarında 23 Nisan coşkusu

yonetici

15 Temmuz’un simgesi tank, Şehitlik Anıtı’nda sergilencek MKE, 15 Temmuz için tank yaptı

yonetici

272 DEKAR ARAZİ MEYVE BAHÇESİNE DÖNÜŞECEK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x