13.7 C
Kırıkkale
29/07/2021
Gündem

Şehit ve gazi ailelerine ziyaret

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kırıkkale’de bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi, Şehit ve Gaziler derneklerine ziyaretlerde bulunan Vali Sezer ve protokol üyeleri, 15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Hakan Yorulmaz’ın ailesi ile 15 Temmuz Gazisi Mustafa Semerci ve ailesini ziyaret etti.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Ziyaretlerine Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığını ziyaret ile başlayan Vali Sezer, burada şehit yakınları ve gaziler ile bir araya geldi. Zor bir coğrafya da bulunduğumuzu ve yıllardır terörle mücadele edildiğini ifade eden Vali Sezer, bu toprakların mübarek topraklar olduğunu kaydetti. 15 Temmuz’un bu milletin çıplak ellerle silahlara, tanklara dur dediği, kahramanlığın yazıldığı bir an olduğunu vurguladı. Daha sonra Vatan İçin Can Verenler Derneği’ni de ziyaret eden Vali Yunus Sezer, şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet etti. Sezer, her zaman şehit yakınları ve gazilerimizin yanında olduklarını ifade etti.

ŞEHİT VE GAZİ AİLESİNE ZİYARET

Daha sonra Vali Yunus Sezer ve beraberindeki heyet, 15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Hakan Yorulmaz’ın ailesi ile 15 Temmuz Gazisi Mustafa Semerci ve ailesini ziyaret etti. Sohbet ortamında geçen ziyaretler sırasında vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin huzuru ve güvenliği yolunda canlarını veren şehitlerin, daima şükran ve minnetle anılacağını kaydeden Vali Yunus Sezer, demokrasi ve vatan uğruna göğsünü siper ederek gazilik unvanına erişen gazimize de aileleriyle birlikte sağlıklı bir ömür geçirmeleri temennisinde bulundu. Vali Sezer’in şehit ve gazi aileleri ve yakınlarının her zaman yanlarında olacaklarını belirttiği ziyaretler, tüm şehitlerin ruhlarına dualar okunarak, Allah’tan rahmet dilenmesiyle son buldu. Ziyaretlerde Vali Sezer’e, Garnizon Komutanı Müh.Albay Mehmet Ali Durmuş, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile İl Jandarma Komutan Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Yakup Yeşilırmak eşlik etti. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Çöplükte çıkan yangın korkuttu

yonetici

Kırıkkale’de Ramazan ve Covid-19 denetimleri

yonetici

E-imza dolandırıcılarına dikkat

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x