Bahşili

Şehit ve Gazi yakınları için piknik parkı

BAHŞILI BELEDİYESİ KIRIKKALE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞTİRDİ

Yoğun bir yaz sezonu çalışmasına başlayan Bahşılı Belediyesi kış mevsiminde de sürdürdüğü park çalışmalarından birisini tamamlamış durumda. Şehit ve Gazi yakınları için Kızılırmak kenarına yapılan piknik parkın çalışmalarının tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin “Mukaddes vatan toprakları için kanını döken, millet aşkıyla tarihe destan yazan tüm Şehit ve Gazilerimizin yakınlarına hizmet için yapımını gerçekleştirdiğimiz, parkımız halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 

IRMAK ÜZERİNDE CAM ZEMİNLİ KAMELYALAR

Bahşılı’nın daha yaşanılabilir bir hale gelmesi için çalışmalarını yoğunlaştıran Bahşılı Belediyesinin başlattığı çalışmaları bir bir tamamlanıyor. Bahşılı Belediyesi Kırıkkale’de bir ilki gerçekleştirerek şehit ve gazi yakınları için piknik alanı yaptırdı. Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin’in talimatlarıyla Kızılırmak kenarında eşsiz bir manzara alanında başlatılan ‘Gazi ve Şehit Aileleri Piknik Alanı’ parkı çalışmaları tamamlanmış durumda. Irmak üzerine çıkıntılı şekilde yapılan kamelyalar büyük ilgi görürken, parkın akşam saatlerindeki ışıklandırmalı görüntüsü beğeni topladı. Irmak üzerine yapılan kamelyaların zemininin cam olması ayrı bir hava katarken, kamelyada oturan aileler cam zeminin altında akan Kızılırmak’ta yüzen balıkları üstten izleme imkanı bulabilecekler.

 

İLÇEYE HAYIRLI OLSUN

Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şehitleri için kaleme aldığı ‘Çanakkale Şehitlerine’ isimli şiirinden “Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.  Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i. Bedr’in arslanları ancak bu kadar şanlı idi” dörtlüğünü dile getirerek açıklamalarda bulunan Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin “Çok önem verdiğimiz bir çalışmayı tamamlamanın heyecanını yaşıyoruz. Mukaddes vatan toprakları için kanını döken,  vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, yüreklerindeki bayrak, millet aşkıyla tarihe destan yazan tüm Şehit ve Gazilerimizin yakınlarına hizmet için yapımını gerçekleştirdiğimiz, parkımız halkımıza hayırlı olsun” ifadesini kullandı. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Bahşılı’da maaşlar eksiksiz ödeniyor

yonetici

Başkan Tekin’den Evi yanan aileye yardım eli

yonetici

Bir Destekte Bahşılı Belediyesinden

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x