17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Gündem

Şehitlere ahde vefa

Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, Ahde Vefa Projesi kapsamında Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesini ziyaret etti. Ziyarette Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

 

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ YAPILDI

Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından Şehit Yakınları ve Gazilerimize olan vefa, minnet ve şükranlarımızı sunmak için hazırlanan ‘’Ahde Vefa’’  projesi kapsamında gerçekleşen ziyarette Şehit aileleri ile bir araya gelen Müftü Hasan Hayri Yaşar, dernek çalışmaları hakkında dernek başkanı Rıfat Öcal’dan bilgi aldı. Ziyaret esnasında aziz şehitlerimiz için Kur’anı Kerim okuyan müftü Yaşar, Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz ayetini hatırlatarak  “ Dinimizde peygamberlikten sonra en büyük makam şehitlik makamıdır.  Bu makam ve mertebe herkese nasip olmaz. Bu vesileyle şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

 

ANLAMLI ZİYARETE TEŞEKKÜR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini Başkanı Rıfat Öcal, başta İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar olmak üzere Proje kapsamında her  hafta şehit aileleriyle bir araya gelip onlarla  sohbet eden Kur’an Kursu Öğretici Fatma Sarıbuğa  ve imam hatip  Abdullah Tekin’e teşekkür ederek plaket takdim etti. Ziyaret aziz şehitlerimiz için yapılan dua ile sona erdi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Yine trafik yoğunluğu

Kırıkkale’de, Artış Yaşandı

yonetici

Dilim Dilim Satıyor

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x