Ekonomi

Silah OSB’de orta ölçekli sanayi sitesi protokolü

Alanında Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olan Kırıkkale Silah İhtisas OSB’de, tedarikçi firmalara yönelik oluşturulacak hizmet destek alanlarında (küçük imalat, tamirat, ticaret) yapılacak Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin yapım protokolü, Kırıkkale Silah İhtisas OSB ile MÜSİAD-Toplu Sanayi İnşaatı Anonim Şirketi (TOSİ A.Ş) arasında imzalandı.

 

TEDARİKÇİLER İÇİN YENİ ALAN İNŞA EDİLECEK

Kırıkkale Silah Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Orta ölçekli sanayi sitesi yapım protokolü imzalandı. İmza töreni öncesi projenin sunumunu gerçekleştiren TOSİ A.Ş yönetim kurulu başkanı Oktay Dede, Orta Ölçekli Sanayi Siteleri kurma amacının üretim alanları ve imkanları kısıtlı olan küçük sanayi sitesi üreticilerinin organize sanayi bölgelerine rahat geçiş sağlamak olduğunu belirtti. Protokol imza törenine ev sahipliği yapan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ise “İlimizin sanayi potansiyelinin gelişimine, istihdama büyük katkı sağlayacak bu projeyle, küçük ve orta ölçekli firmalar ile ana firmaların tedarikçileri bu alanda faaliyet gösterebilecektir” diye konuştu.

 

PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Sunum ve konuşmaların ardından Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Yapım Protokolü; Kırıkkale OSB Yönetim Kurulu adına Vali Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı; MÜSİAD- Toplu Sanayi İnşaatı A.Ş Yönetim Kurulu adına ise Başkan Oktay Dede ve Başkan Yardımcısı Ahmet Şekerli tarafından imzalandı. Projenin imza töreninin ardından şirket yetkilileri ve Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı Silah İhtisas OSB’ye giderek, yatırımcıların daha sağlıklı ve rahat alanlarda üretim yapabilmelerini sağlamak amacıyla hayata geçecek proje alanında incelemelerde bulundu. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Koyun-Keçi destek ödemeleri başladı

yonetici

22 dekar araziden 40 ton salatalık hasadı yaptı

Şirket Tamam Sıra Arsa Tahsisinde

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x