17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Ekonomi

SİNERJİ’de çifte bayram

 

Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde savunma sanayi alanında faaliyet gösteren Sinerji 3 ay gibi kısa bir aradan sonra personel maaşlarına tekrar zam yaparak özlük hakları noktasında iyileştirme yaptı. Kurban Bayramı öncesi yapılan zam çalışanlara çifte bayram yaşattı.

 

YÜZDE 42 ORANINDA ZAM

Sinerji, 2022 Ocak ayında personel maaşlarında %70’lere varan iyileştirme yapmıştı. Nisan ayı itibariyle ise artan enflasyon sebebiyle %50’ye varan yeni bir zam haberini yapılan iftar etkinliğinde duyuran Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman, Temmuz ayında ise Asgari Ücrette gerçekleşen artış oranın üzerinde yeni bir zam bilgisini çalışanlar ile yaptığı bir toplantıda dile getirdi. Yapılan zam ile ilgili konuşan Duman, “Biliyorsunuz Ocak ve Nisan aylarında sizleri enflasyona ezdirmemek adına beklentilerin üzerinde bir iyileştirme yapmıştık. Ancak yapılan iyileştirmenin bu kısa sürede yok oluşunu hep birlikte maalesef gördük. Geçtiğimiz günlerde yapılan Asgari Ücrete zam ile birlikte İnsan Kaynakları birimimizin yaptığı çalışmanın ardından %42’ye varan yeni bir iyileştirme kararı aldık. Hepimize hayırlı olsun. Önümüzde ki dönemde Enflasyonun artması halinde Ocak ayını beklemeyip sizleri enflasyona karşı korumak adına yeni bir çalışma mutlaka yapılacaktır.” Dedi.

 

SİNERJİ’DE ASGARİ ÜCRET 6 BİN TL

Sinerji, Asgari Ücret Belirleme Komisyonun belirlediği 5500 TL’nin üzerine çıkarak mevcut çalışanlarda minimum maaşın 6000 TL olduğunu duyurdu. Komisyonun Asgari Ücrete yaptığı %29’luk zammın yeterli seviyede olmayacağını belirten Duman, “Sinerji çalışanlarına her zaman değer vermiş, özlük haklarını mutlaka en iyi şekilde teslim etmeyi hedeflemiştir. Bunun bir örneği de şuan yaptığımız %42’lik iyileştirme olmuştur. Bizim fabrikamızda mevcut çalışanlarımıza Asgari Ücret artık 6000 TL. Bu tutarda alacak personelimizin tüm çalışanlara oranı ise yalnızca %15. ”dedi. Zam haberini duyuran Adnan Duman, bir müjde de bayram için verdi. Kurban Bayramı için belirlenen 9 günlük idari tatili özel sektörde karşılığı olmamasına rağmen Sinerji çalışanları da yapacak. Arefe gününü de bu tatile bağlayan Sinerji 10 günlük bayram iznini çalışanlarına duyurdu. Bunun yanı sıra geleneği bozmayan Sinerji 1000 TL değerinde Alışveriş Çeki ile çalışanlarına gıda desteğinde bulundu. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

ÜRETİCİ VE İHRACATÇIYA 2 MÜJDE

Yenigün Gazetesi

Nefes kredisinde ciro kaybı kaldırıldı

yonetici

YAHŞİHAN’A KURULACAK TESİS 350 KİŞİYE İSTİHDAM YARATACAK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x