13.5 C
Kırıkkale
17/05/2021
Kırıkkale

Sokak hayvanlarına su ve mama

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanma süresi içerisinde, Kırıkkale Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı. Hayvanları yalnız bırakmayan belediye ekipleri, onlara su ve yiyecek gıda desteği sağlıyor.

 

TAM KAPANMADA UNUTULMADILAR

Kırıkkale Belediyesi, koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını yalnız bırakmayarak önceden belirlenen noktalara yem ve mama bırakıyor. Pandemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması kararının uygulanmasıyla sokak hayvanları unutulmuyor. Belediye ekipleri, “Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanmada, sokaktaki sevimli dostlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Ekiplerimiz yiyecek bulmada sıkıntı yaşamamaları için sokak hayvanlarımıza mama ve su desteği sağlıyor” açıklamasını yaptı.

 

ŞEFKAT VE MERHAMET GÖSTERİNİZ

Sosyal medya hesabından fotoğraf paylaşan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Siz yeryüzünde yaşayanlara şefkat ve merhamet gösteriniz ki, size de şefkat ve merhamet edilsin. (Hadis-i Şerif) Sokağa çıkma yasağının olduğu bu günlerde sevimli dostlarımızı yalnız bırakmıyor, şehrimiz genelinde mama ve su dağıtımına devam ediyoruz” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Validen ‘maske’ denetimi: Esnaf ve vatandaşları tek tek uyardı

yonetici

2020 Yılı İçerisinde Hizmete Girecek

yonetici

SİLAH İHTİSAS OSB BÜYÜK KATKI SUNACAK

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x