Ekonomi

SON GÜN 30 NİSAN

SGK İL MÜDÜRÜ KARACAKÖYLÜ YAPILANDIRMADA BORCUNU ÖDEYECEKLERE UYARI

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırıkkale İl Müdürü Veli Karacaköylü, SGK borcunu yapılandıran ancak peşin ödeme tutarını ödemeyenlere uyarılarda bulundu. Karacaköylü, (SGK) borçlarını yapılandırma peşin ödemelerinin ve ilk taksitlerin ödenmesinin 31 Mart’a kadar ödeme yapmayan vatandaşların yapılandırma fırsatından yararlanabilmesi ve yapılandırmasının bozulmaması için peşin ödeme tutarını geç ödeme zammı ile birlikte 30 Nisan’a kadar ödemeleri gerektiğini söyledi.

 

YAPILANDIRMA BOZULMAYACAK

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borç ödemelerine ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yapılandırma için son tarihi açıkladı. Kırıkkale SGK İl Müdürü Veli Karacaköylü, SGK borçlarını 7256 sayılı Kanun uyarınca peşin ödeme seçeneğiyle yapılandıran ve peşin son ödeme tarihi olan 31 Mart’ı kaçıran vatandaşlar için hatırlatmada bulundu. İl Müdürü Karacaköylü, Vatandaşların yapılandırma fırsatından yararlanabilmesi ve yapılandırmasının bozulmaması için peşin ödeme tutarını geç ödeme zammı ile birlikte 30 Nisan’a kadar ödemeleri gerektiğini söyledi. Karacaköylü, 30 Nisan’a kadar geç ödeme zammı ile birlikte peşin ödeme yapılması halinde yapılandırmanın bozulmayacağını ve yapılandırma haklarından yararlanmaya devam edileceğini belirtti.

 

TAKSİTLE ÖDEME İMKANI

7236 sayılı kanun uyarınca tercih edilen ödeme planın değiştirilebileceğini ifade eden İl Müdürü Karacaköylü “SGK borçlarını yapılandırmaya yasal süre içerisinde başvurmak kaydıyla, taksitle ödeme yolunu tercih etmiş olan İşverenlerin, ilk taksiti ödeyip ödemediği göz önünde bulundurulmaksızın 30 Nisan mesai sonuna kadar peşin ödeme talebinde bulunması ve peşin olarak hesaplanan borcu 6183 sayılı Kanunun 51. maddesine göre belirlenen gecikme zammı oranı üzerinden hesaplanacak geç ödeme zammı ile birlikte ödemesi halinde peşin ödeme hükümlerinden yararlanılması mümkün olacaktır. Söz konusu hükümden yararlanmak isteyen işverenlerin yapılandırma başvurusunda bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine yada Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine başvurarak taksitli ödeme planlarını peşin ödeme planı olarak değiştirmeleri gerekiyor” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x