Manşet

Sur Gazisi Kaplan’a Devlet Övünç Madalyası

2016 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarının yok edilmesi amacıyla başlatılan Sur Operasyonlarında yaralanan Kırıkkaleli hemşerimiz Uzman Çavuş Gazi Ümit Kaplan’a, Devlet Övünç Madalyası verildi.

 

TÖRENLE VERİLDİ

Cumhurbaşkanlığı tarafından gazilere ve şehit ailelerine teslim edilmek üzere Kırıkkale Valiliğine gönderilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası Beratı, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer tarafından tevcih edildi. Diyarbakır Lice ilçesinde Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yapmakta iken 03.02.2016 tarihinde Diyarbakır merkez ilçede sur operasyonunda bölücü terör örgütü ile çıkan çatışmada yaralanan Gazi Ümit Kaplan’a, Devlet Övünç Madalyası, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer tarafından Valilik Makamında düzenlenen tören ile verildi.

 

NESİLDEN NESİLE AKTARILACAK

Valilik Makamında düzenlenen törene, Gazi Ümit Kaplan, annesi Hatice Kaplan, babası Bedirhan Kaplan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Yakup Yeşilırmak katıldı. Valilik Konferans Salonunda düzenlenen “ Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni “ ne mazereti nedeniyle katılamayan Gazi Ümit Kaplan’a, Devlet Övünç Madalyası’nı takdim eden Vali Sezer, “Devlet Övünç Madalyası, bu milletin bütün minnetini, şükranını ve devletin şehit yakınlarımıza ve gazilerimize duymuş olduğu şükranı, minneti gösteren bir madalyadır. Sizlere minnet nişanesi olarak tevcih edilen bu madalya, nesilden nesile aktarılacak büyük bir onurdur” dedi. Haber:Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Tarlaya devrilen tırın sürücüsü yaralandı

yonetici

Her Zaman Takımımızın Yanındayım

yonetici

Siftah MHP’den

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x