13.7 C
Kırıkkale
29/07/2021
Ekonomi

Tabiat parkını Hacılar Belediyesi işletecek

Geçtiğimiz yıllarda hizmete giren Karaahmetli Tabiat Parkının işletmeciliği yapılan imza töreniyle Hacılar Belediyesine verildi.

 

SÖZLEŞME İMZALANDI

Bir dönem Antalya sahillerini aratmayan görüntülerin yaşandığı Karaahmetli Tabiat Parkının bulunduğu alan yeniden renklenmesi için gün sayıyor. Kırıkkale, Karaahmetli Tabiat Parkı İşletmeciliğini Hacılar Belediyesine devredilen anlaşma sağlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Musa Kaya ve Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu Karaahmetli Tabiat Parkı İşletmeciliği Sözleşmesini imzaladılar. Kaya “Sözleşmemiz hayırlı olsun diyor ve işletmecimiz Hacılar Belediye Başkanlığına başarılar dileriz” ifadesine yer verdi. Parkın işletmeciliğini alan Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu’da sözleşmenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, tüm Kırıkkaleli ve çevre illerin vatandaşlarını Karaahmetli Tabiat Parkına beklediklerini söyledi.

 

KARAAHMETLİ TABİAT PARKI

Bahşılı ilçesi sınırları içerisinde yer alan 107 hektarlık saha 2009 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Uzun Devreli Gelişme Planı mevcuttur. Tabiat Parkı Çatal tarla Sırtı mevkiinde 200 dekar alanda koruma maksatlı imar planı onaylanmıştır.  Sahada giriş kontrol ünitesi, otopark alanı, spor alanı, mescit, su haznesi, manzara seyir terası, yağmur barınakları, sosyal donatılar, kamelyalar, piknik masaları, çeşmeler, çocuk oyun alanları, giriş takı ve güneş enerjisi ile aydınlatma sistemleri bulunmaktadır. Ayrıca 1.200 metre kilit parke yol ile 2 km taşlı yol yapılmıştır. Yapılan düzenlemelerle Karaahmetli Tabiat Parkı’nda su sporları, yelkencilik, olta balıkçılığının geliştirilmesi maksadıyla yüzer iskele yapılmıştır. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkale Çiftçisine 2,7 Milyon TL’lik Proje Desteği

yonetici

Kırıkkale’nin hayvancılık istatistikleri paylaşıldı

yonetici

Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 2,5’ini ACWA üretiyor

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x