Gündem

Tarihe sığmayacak destan

18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, “18 Mart 1915, şanlı tarihimizde askeri ve siyasi bir başarı olmaktan öte; inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın doğuş tarihidir” diye konuştu.

 

GURUR VE COŞKU

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı yaptığı açıklamasında “18 Mart 1915, şanlı tarihimizde askeri ve siyasi bir başarı olmaktan öte; inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın doğuş tarihidir. Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Gurur ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde, cennet vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Çanakkale Savaşlarında verilen olağanüstü mücadele, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitlerine’ yazdığı şiirde de vurguladığı gibi, tarihe sığmayacak kadar büyüktür. Bugün bayrağımızın altında huzur ve güven içerisinde kimsenin boyunduruğu altında olmadan yaşıyorsak, bunu kutsal vatan toprakları için canlarını feda eden şehit ve gazilerimize borçluyuz” sözlerine yer verdi.

 

TÜRK’ÜN KARARLIĞINI AZMİ VE GÜCÜNÜ EN İYİ ŞEKİLDE ANLATILDIĞI YER

Başkan Varlı “Tüm dünya gibi ülke olarak bizim de zorlu bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde, birlik olmak, beraberlik içinde hareket etmek gibi bir mecburiyetimiz vardır. Tarihte her türlü zorluk karşısında olduğu gibi bugün bizleri tehdit eden salgına karşı da birlik ruhuyla mücadele ederek, alınan kurallara uyup üzerimize düşenleri yerine getirerek karşı koyabilir, onu yenebiliriz. Türk’ün azmi ve kararlılığı karşısında durabilecek hiçbir güç yoktur. Bunu 106 yıl sonra tüm dünyaya yeniden gösterebiliriz. Bu vesileyle, dünyaya Türk’ün kararlılığı, azmi ve gücünü en iyi şekilde anlatan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106.yıldönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, rahmet ve saygıyla anıyoruz” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x