22.6 C
Kırıkkale
26/05/2022
Ekonomi

Tarımda 2021 yılı değerlendirildi

 

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde 2021 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda uygulamaya konulan projeler değerlendirildi, 2022 yılında yapılacak çalışmalar belirlendi.

 

BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, il müdür yardımcıları, şube ve ilçe müdürlerinin katılımlarıyla 2021 Yılı değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda 2021 yılında gerçekleştirilen projeler ve faaliyetler değerlendirildi. Toplantıda ayrıca 2022 yılı içerisinde gerçekleştirilecek projeler ve faaliyetler konularında bilgi alışverişinde bulunuldu. Toplantıda İl müdürlüğünün yeni yıldaki çalışmaları planlandı. İl Müdürü Sırrı Yılmaz 2022 yılının ülkemiz ve kurum adına hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

 

2022 YILINDA UYGULANACAK PROJELER

İl Müdürü Sırrı Yılmaz “Bu kapsamda ilçe ve şube müdürlerimize, DİTAP uygulamasının yaygınlaştırılması, Organik tarım ve İyi tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması, Uzman Eller projesi, Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık projesi, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin desteklenmesi ve makine ekipman desteklemeleri, KALEYİZ sistemleri konusunda, İstatistik verilerin sağlıklı elde edilebilmesi konusunda, İklim değişikliğinden kaynaklanan kuraklık etkilerini azaltmaya yönelik faaliyetler ve TARSİM  hakkında bilgilendirme ve tanıtım  çalışmaları konularında talimatlar verilmiştir” dedi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Yörex Fuarında Kırıkkale standı

Altının Gram Satış Fiyatı 386 Lira Oldu

yonetici

Domatesin fiyatı attı, patlıcan düştü

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x