Gündem

Tedbirlere riayet edilirse kısa zamanda atlatırız

İçişleri Bakanlığının Pazar yerleri genelgesiyle birlikte Kırıkkale’de hafta sonu 9 semt pazarı hizmet verdi. Salgın tedbirleri kapsamında açılan semt pazarlarında incelemelerde bulunan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ” Vatandaşlarımız da inşallah salgın tedbirlerine riayet ederlerse kısa zamanda kimsenin mağdur olmayacağı şekilde bunu atlatırız” diye konuştu.

AŞIRI YOĞUNLUK YAŞANMADI

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak açılan pazar yerlerinde denetimde bulundu.Sezer, ilk olarak Tepebaşı Mahallesine kurulan Çarşamba Pazarı’nı gezerek, Polis ve İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerinden yoğunlukla ilgili bilgi aldı. Daha sonra Fabriklar Mahallesinde kurulan Cumartesi Kapalı Pazar Yeri’nde denetimlerde bulunan Sezer, genel olarak pazar yerlerinde bir yoğunluk olmadığını söyledi.

TEDBİRLER ALINIYOR

Vali Sezer, Cumartesi Kapalı Pazarı merkez olduğu için kısmi yoğunluk olduğunu belirterek, “Onunla ilgili olarak da bütün arkadaşlarımız tedbirleri alıyorlar. Vatandaşlarımız da inşallah salgın tedbirlerine riayet ederlerse kısa zamanda kimsenin mağdur olmayacağı şekilde bunu atlatırız. Şimdiden herkese hayırlı kandiller ve bayramlar diliyorum” dedi. Diğer taraftan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezini (GAMER) ziyaret eden Valimiz Yunus Sezer, pazar yerleri güzergahlarının genel durumunu, ekranlardan takip etti. HABER: Mehmet Erkoç

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x