9.4 C
Kırıkkale
26/05/2022
Siyaset

Teklife özelleştirilemez maddesi eklendi

İL BAŞKANI KAPLAN ‘YANLIŞ YÖNLENDİRME KARŞILIKSIZ KALMIŞTIR’ İFADESİNİ KULLANDI VE EKLEDİ

Son günlerde Kırıkkale ve ülke gündemine çeşitli vesilerle gelen MKE’nin A.Ş.’ye dönüştürülmesini sağlayacak kanun teklifiyle ilgili yeni bir gelişme geldi. TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edilen kanun teklifine MKE özelleştirilemez, yerli ve yabancı kişilere devredilemez ibaresi eklendi.

 

DEĞİŞİKLİK KANUN TEKLİFİNE EKLENDİ

Ak Parti Milletvekilleri İsmail Kaya, Refik Özen ve M.Sait Kirazoğlu’nun imzasıyla Milli Savunma Komisyonuna verilen teklifte “Görüşülmekte olan 2/3677 esas numaralı Kanun Teklifinin 8’inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan ‘Şirkete ait olan Şirtekler’ ibaresinin ‘Şirkete ait olan iştirakler’ şeklinde değiştirilmesini, ikinci fıkrasında yer alan ‘Kuruluşa’ ibaresinin madde metninden çıkartılmasını ve maddeye ‘Şirket, şirketin hisseleri ve bağlı ortakları, satış kiralama, işletme hakkının devri veya sair başka tasarruflar yoluyla yerli veya yabancı özel hukuk gerçek ve tüzel kişilerine devre konu edilemez’ fıkranın eklenmesini arz ve teklif ederiz” ifadeleri yer aldı. Maddeler komisyon tarafından kabul edilerek kanun teklifine eklendi.

 

YANLIŞ YÖNLENDİRME ÇABALARI KARŞILIKSIZ KALDI

Yapılan son değişiklikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan “MKEK’nın statü değişikliği ile ilgili günlerdir ‘özelleştirme’ söylemleri ile halkımızı yanlış yönlendirme gayretinde olanların çabaları karşılıksız kalmıştır. Milletvekilimiz Ramazan Can önderliğinde AK Parti Komisyonumuzun verdirdiği önerge ile kanun teklifinin 8.maddesine “(MKE Özelleştirilemez) Şirket,şirketin hisseleri ve bağlı ortaklıkları, satış, kiralama,işletme hakkının devri veya sair başka tasarruflar yoluyla yerli veya yabancı özel hukuk gerçek ve tüzel kişilerine devre konu edilemez” ifadesi konulmuştur. Ülkemize ve Kırıkkale’mize hayırlı olsun” dedi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı seçildi

yonetici

14 Okul Deprem Riski Altında

yonetici

SP İl Divan toplantısı yapıldı

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x