16.5 C
Kırıkkale
07/07/2022
Kırıkkale

TRAFİĞE AÇILMAK İÇİN GÜN SAYIYOR 

Çalışmalarında sona gelinen Etiler Köprülü Kavşakta asfalt serimi tamamlandı

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, bitme aşamasına gelen Etiler Köprülü Kavşak çalışmalarında gelinen son noktayı teknik ekip ile birlikte inceledi. Başkan Saygılı proje ile “Bölgedeki yoğun trafik yükü azalacak, sıkışıklık ciddi oranda rahatlayacak” diye konuştu.

 

ASFALT SERİMİ TAMAMLANDI

Alparslan Türkeş Bulvarı Etiler Kavşak olarak bilinen noktaya başlatılan Köprülü Kavşak çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalarda gelinen son noktayı teknik ekip ile birlikte sahada inceleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Başkan Saygılı “Arkadaşlarımız yoğun çalışıyorlar. Biliyorsunuz bu kış oldukça yağışlı geçti. Bu yağışlı günlerde bir miktar çalışmaları etkiledi ama yine de arkadaşlarımız çok yoğun çalışma temposu sergilediler. Kavşak içi ilk katman asfalt serimi tamamlandı. Bu günde ikinci kat aşınma asfaltı atılacaktı ancak yağış engelledi.” İfadelerini kullandı.

 

TRAFİK YÜKÜ RAHATLAYACAK

Bir taraftan yan yolların zemin sağlamlaştırması ve korkulukların yerleştirilmesinin sürdüğünü, diğer taraftan da aydınlatma çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Saygılı “Trafiği büyük ölçüde rahatlatacak, yükü azaltacak olan kavşak çalışmamızda son aşamaya geldik. Çok şükür söz verdiğimiz gibi bu büyük projenin altından da anlımızın akıyla çıktık hamdolsun. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun inşallah” dedi. Aydınlatma işlemlerinin de tamamlanmasıyla kavşak içinin bu hafta içi açılmasının hedeflendiği, kısa süre içinde de yan yolların bağlantılarının tamamlanmasının beklendiği öğrenildi.  HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Bitkisel üretimde hastalık kontrolleri yapıldı

yonetici

KESOB Başkanı Gençer’den Rektör Aslan’a ziyaret

ŞEHRİMİZİN HUZUR VE SÜKUNUNU ÇOK ÖNEMSİYORUZ

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x