20.2 C
Kırıkkale
08/08/2022
Ekonomi

TSO KAYDİYE ÜCRETLERİNİ ARTIRMADI

Ticaret ve Sanayi Odası meclisinden yatırımcıya destek geldi

 

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı Meclis Toplantısında yeni kurulan şirketlerden alınan kaydiye ücretine zam yapılmaması kararı alındı. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, oda olarak kaydiye ücretlerinde artış yapma yetkileri varken yatırımcılara destek olmak amacıyla bu yetkiyi kullanmadıklarını söyledi.

 

MECLİS KAYIT ÜCRETLERİNİ GÜNDEMİNE ALDI

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Tevfik Güney Başkanlığında gerçekleştirildi. TSO Meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Faaliyetlerinin Görüşülmesi, Haziran 2022 ayı mizanının ve bütçe gelir gider izleme raporunun görüşülmesi, Kayıt ücreti tarifesinin görüşülmesi ve Gelen yazılar ve ilgili konuların görüşülmesi konuları görüşülerek kabul edildi.

 

ARTIRILMAMA KARARI ALINDI

Toplantıda görüşülen konulardan ‘Kayıt Ücretleri Tarifelerinin görüşülmesi’ maddesinde meclis üyelerinin kararı ile kayıt ücretlerinde artış yapılmaması kararı alındı. TOBB’dan gelen 06.07.2022 tarih ve 7011 sayılı Asgari ‘Ücret Artışı Nedeniyle Aidat Miktarlarının Güncellenmesi’ konulu yazıda belirtilen “Yönetmeliğin 5. Maddesinin 3. Fıkrasındaki; ‘Kayıt ücretleri ile yıllık aidat miktarı asgari ücretin brüt tutarının yüzde 10’undan az olamaz, yarısından fazla olamaz’ düzenlemesine göre 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olan asgari ücret üzerinden yine aynı tarihten itibaren geçerli olmak üzere oda ve borsaların kayıt ücreti taban ve tavan miktarını güncellemeleri gerektiği değerlendirilmektedir’ ifadesi üzerine yapılan oylamada kaydiye ücretlerinin artırılmaması kararı alındı.

 

KATMA DEĞER SAĞLAYAN HERKESİN YANINDAYIZ

İçinde bulunduğumuz ekonomik açıdan sıkıntılı dönemde fiyatı artmayan hiçbir şey kalmadığına dikkat çeken TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, oda olarak kaydiye ücretlerinde artış yapma yetkileri varken yatırımcılara destek olmak amacıyla bu yetkiyi kullanmadıklarını, fiyat artışı yapmamayı uygun gördüklerini söyledi. Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yatırımcıların, Kırıkkale’ye istihdam ve katma değer sağlayan herkesin her zaman yanında olduğunu ifade eden Varlı, yeni şirket kuruluşunda alınan kaydiye ücretinde herhangi bir artış yapılmayacağını söyledi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Koyun-Keçi destek ödemeleri başladı

yonetici

TR71’de TÜFE yıllık yüzde 23,82 arttı

Kırıkkale’de 502 bin 764 metre karelik yapı ruhsatı

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x