16.5 C
Kırıkkale
07/07/2022
Gündem

Türk Eğitim Sen 30 yaşında

 

1992 yılında kurulan Türk Eğitim Sen kuruluşunun 30. Yılını kutluyor. Kuruluş yıl dönemi dolayısıyla açıklamalarda bulunan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Kırıkkale Şube Başkanı A. Yücel Karabacak  “Şerefli Hak Mücadelemizin 30’uncu Yılı, Övünç Kaynağımızdır. Türk Eğitim-Sen Türk memur sendikacılığının marka ismidir” ifadelerine yer verdi.

 

MİLLİ BİR SİVİL KURULUŞUDUR

Türk Eğitim-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak açıklamasında “18 Haziran 1992’de sendikal mücadeleye baş koymuş, inanmış, adanmış bir avuç cesur yürek Türk Eğitim-Sen’i kurdu. O günlerden bugünlere birçok badire atlatan, buna rağmen sürekli büyüyerek etkinliğini günden güne artıran, kuruluş iradesine ilk günkü gibi sadık kalan, ilkeleriyle, kararlı ve tavizsiz mücadelesiyle mensubu olmakla övündüğümüz sendikamız, bugün Türkiye’nin güzide bir sivil toplum kuruluşu haline geldi. 30 yıllık bir çınar olan Türk Eğitim-Sen, eğitim alanında fark yaratan hizmetlerde bulunan, sorunları tespit ederek çözüm önerilerini kamuoyuyla paylaşan, eğitim çalışanlarının hak ve hukukunu çiğnetmeyen, sorunlarını muhataplarına en yüksek sesle duyuran cesur bir sendikadır. Türk Eğitim-Sen, çalışanların ekonomik, sosyal ve özlük hakları gözeten gerçek bir sendika olmamızın yanı sıra, varlığını Türk varlığına armağan eden Türkiye sevdalılarının hayat verdiği milli bir sivil kuruluşudur”.

 

  1. YIL ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZDIR

Türk Eğitim-Sen’in her türlü denge hesabına  kapılarını kapattığını ve eğitimde yozlaşmaya karşı mücadele verdiğini söyleyen Başkan Karabacak, “Eğitim çalışanlarının şahsiyetini örselemiyoruz, çalışanları tehdit ederek ya da onlara makam, mevki vadederek üye olmaları yönünde telkinde bulunmuyoruz; sadece adam gibi sendikacılık yaparak üye sayımız çok şükür ki bugün tam 251 bin 809’a ulaşmıştır. Bu başarı, Türk Eğitim-Sen’in markalaşan isminin,  tezahürüdür. Dur durak demeden dava arkadaşlarımızla, emektarlarımızla birlikte 30 yılı devirdik. Allah hepsinden razı olsun. Geçmişi unutmayan, geçmişten aldığı feyz ile Türk memur hareketine artı değer katan,  yüzünü geleceğe dönen Türk Eğitim-Sen’in her kademedeki yönetici ve temsilcisine ve üye olarak sendikamızdan desteğini esirgemeyen eğitim çalışanlarına şükranlarını sunan Genel Başkan, “Dur durak demeden dava arkadaşlarımızla, emektarlarımızla birlikte 30 yılı devirdik. Kuruluşumuzdan bugüne kadar kutsal hak mücadelemize emek veren tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Kutlu davamızın 30’uncu yılı övünç kaynağımızdır” diye konuştu.

 

SES VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

  1. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde yetkili sendika olarak o masaya oturmaya namzetiz.

Eğitim çalışanlarının büyük bir güvenle arkasına yaslandığı Türk Eğitim-Sen’in kuruluşunun 30’uncu yılında yetkiye doğru koştuğunu söyleyen Karabacak, son bir yılda 64 bin yeni üye kaydettiklerini ve  37 bin 921 net üye artışı ile 2022’de sayısını en çok artıran sendika olduklarını bildirdi. Geylan, “En büyük arzumuz, 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde kamu çalışanlarını gerçek anlamda temsil edebilmektedir. Sözde yetkili konfederasyonun yetersizlikleriyle kamu çalışanların kayıplarının her yıl arttığı, enflasyona ezdirildiği, bugün gelinen noktada kiralarını, faturalarını dahi ödeyemediği göz önüne alındığında;  toplu sözleşme masasında kazanım odaklı hareket eden, ülkemizin  üreten kesimi olan çalışanların hak ve menfaatlerini gözeten, iktidarlar karşısında sağlam duruş sergileyen,  sendikaların varlığına her zamankinden çok ihtiyaç vardır. Biz her zaman alanlarda olduk. Korkmadan taleplerimizi gündeme taşıdık. Çalışanlar ile omuz omuza mücadele yürüttük. Kazandığımız davalar ile Türkiye’nin gündemini belirledik. Bir gün doğru dediğimize, ertesi gün yanlış demedik. 30 yıl boyunca olduğu gibi Ağrı’da ne dediysek Edirne’de aynısını söyledik. Hakkari’de haykırdığımızı İzmir’de de dile getirdik. Eğitim çalışanları emin olsun ki; Türk Eğitim-Sen her durum ve koşulda eğitim çalışanlarının yanında duran gerçek sendikacılığın adresi olmaya ve mensubu olmaktan gurur durduğumuz büyük Türk milletinin tercümanı olmaya, milli bir sivil toplum kuruluşu olarak ses vermeye devam edecektir” dedi. HABER: Yakup Özcan

Benzer Haberler

Tartışmaya açık ilaç kullanıldı iddiası

yonetici

Siirt’e Kırıkkaleli emniyet müdürü

KOP İdaresi gençlerin hayatına tarımla destek oluyor

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x