20.2 C
Kırıkkale
08/08/2022
Ekonomi

Türkiye’nin en büyüğü Kırıkkale’de

 

MKE Kırıkkale Çelik Fabrikasında yeni kurulan Serbest Dövme Çelik Presi şantiyesini gezen Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, çalışmaların son durumunu yerinde inceledi. Bakan Yardımcısı Dere tesisin Türkiye’nin en büyük serbest dövme çelik presi şantiyesi olduğuna vurgu yaptı.

 

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Milli Savunma Bakan Yardımcısı ve MKE A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Dere, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Yasin Akdere, Yönetim Kurulu Üyesi ve Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan beraberinde diğer yetkililerle birlikte MKE Kırıkkale Çelik Fabrikasında incelemelerde bulundu. Genel Müdür Akdere ve fabrika yöneticileri katılımcılara yeni tesis hakkında bilgiler verdi. Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Yardımcısı Muhsin Dere “Çok şükür sizlerin dualarınızla covidi atlatıp tekrar işimizin başına geçtik. MKE Kırıkkale Çelik Fabrikasında kurulan Türkiye’nin en büyük serbest dövme çelik presi şantiyesini ziyaret ettik, çalışmalarla ilgili bilgi aldık. Daha sonra MKE Mühimmat Fabrikası’nda Yönetim Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

MKE KIRIKKALE ÇELİK FABRİKASI

Ülkemiz Silahlı Kuvvetlerinin vasıflı çelik ihtiyacını karşılamak. Türkiye’nin Çelik hammaddeye olan ihtiyacında dışa bağımlılığı azaltmak için çalışmalarına devam eden MKE Çelik Fabrikasında Çelik İngot ve dövme mamul üretimleri gerçekleştirilmektedir. Fabrikada Yapılan Test ve Muayeneler; Portatif XRF Cihazı, XRF Cihazı, Spektrometre (Optik Emisyon Cihazı ), Kimyasal Analiz Cihazı, Optik Mikroskop, Ultrasonik Muayene Cihazı bulunuyor. Ürün grupları, 1.1 Tondan 24.4 tona kadar muhtelif ebat ve evsaflarda çelik ingot üretimi, 80-750 mm yuvarlak 90-670 mm kare  50×100 mm -500×1000 mm lama dövme mamul üretimi, MK82-MK84 Uçak bombası gövdesi, NEB Anadelici gövdesi dövme taslağı, Havan, Tank ve Obüs grubu silah sistemleri taslak malzemeleri üretimi. MKE A.Ş. Çelik Fabrikası;  82.044 m2 kapalı, 362.479 m2 açık alan olmak üzere toplamda 444.523 m2 alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Hayvancılık tarımın ayrılmaz bir parçasıdır

Kuyumcular sertifika sınavında

İşsizlik oranı yüzde 13,9 oldu

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x