13.7 C
Kırıkkale
29/07/2021
Sağlık

UMKE ekibinin tatbikatı nefes kesti

Aralarında Kırıkkale UMKE ekibinin de bulunduğu 9. Bölge UMKE Eğitim ve Tatbikat Kampı yapıldı. 3 gün süren eğitimlerde ekiplere Temel Yaşam Desteği, Triaj, Hasta Taşıma Teknikleri, Havayolu ve Açma Teknikleri, Crush Sendromu, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN), Multiple Travmalı Hastaya Yaklaşım, Afet Psikolojisi ve Afetlerde Hayatı İdame ettirme konularında teorik eğitim verilerek, son gün uygulamalı pratik eğitim yapıldı.

 

7 İL’DEN 150 GÖNÜLLÜ KATILDI

Son yıllarda arama kurtarma faaliyetleriyle sürekli ön plana çıkan UMKE ekiplerinin eğitimleri de aksatılmadan devam ediyor. Dünyada ve ülkemizde meydana gelen afet ve olağan dışı durumlara karşı UMKE personelinin eğitimi amacıyla, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü onayları dâhilinde, 6-7 ve 8 Temmuz 2021 tarihleri arasında Kastamonu ilinde 9. Bölge UMKE İlleri Eğitim ve Tatbikat Kampı düzenlendi. Kastamonu ilinin ev sahipliğini yaptığı, Kırıkkale UMKE ekibimizin de katıldığı eğitimler ABANA Şehir ormanında gerçekleştirildi. Eğitime Kırıkkale, Ankara, Kastamonu, Kırşehir, Çankırı, Çorum ve Yozgat illerinden toplam 150 UMKE gönüllüsü katıldı.

 

OLAĞAN ÜSTÜ DURUMLARA HAZIRLANIYORLAR

3 gün süren eğitimlerde katılımcılara Temel Yaşam Desteği, Triaj, Hasta Taşıma Teknikleri, Havayolu ve Açma Teknikleri, Crush Sendromu, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN), Multiple Travmalı Hastaya Yaklaşım, Afet Psikolojisi ve Afetlerde Hayatı İdame ettirme konularında teorik eğitim verilerek, son gün uygulamalı pratik eğitim yapıldı. Yurt içi ve yurt dışında gelişebilecek her türlü afet, olağanüstü durum, büyük toplumsal olaylar, büyük trafik kazaları, ağır sanayi kazalarına ilk müdahaleyi yaparak kurtarma faaliyetlerinde bulunan UMKE ekiplerinin yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek adına eğitim ve tatbikatları ilerleyen günlerde de devam edeceği bildirildi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Sağlık İl Müdürü Ağırtaş Uyardı

yonetici

Türkiye Virüse Karşı Gecikmeden Savaş Başlattı

yonetici

YİH’te saat.24.00’a kadar aşı imkanı

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x