16.5 C
Kırıkkale
07/07/2022
Gündem

Vali Tekbıyıkoğlu köylerde incelemelerde bulundu

 

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Balışeyh Kaymakamlığı, ilçeye bağlı Yenice ve Aydınşeyh köyü, merkeze bağlı Karacalı ve Ulaş Köylerine ziyaretlerde bulundu. Köy sakinleri ve çiftçilerle sohbet eden Vali Tekbıyıkoğlu, bu yıl yağışların bol olduğuna işaret ederek mahsullerin bereketli olması temennisinde bulundu.

 

KARACALI VE ULAŞ KÖYÜ ZİYARETİ

Kırıkkale merkez ilçeye bağlı Ulaş ve Karacalı Köyleri için gerekli su ihtiyacın karşılanması için yapılan su hatlarında incelemelerde bulunan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, yetkililerden bilgi aldı. İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Haluk Karahan, Ulaş Köy Muhtarı Gülsüm Ateş ve Karacalı Köy Muhtarı Yahya Akay ve ilgili birim müdürleriyle incelemelerde bulunan Vali Tekbıyıkoğlu’na su hatlarından köylere bir ay içerisinde su verileceğinin bilgisi verildi. Hatların incelenmesinin ardından Ulaş Köy Muhtarlığında vatandaşlarla bir araya gelen Vali Tekbıyıkoğlu, burada çocuklara hediyeler verdi.

 

BALIŞEYH İLÇESİ ZİYARETLERİ

Balışeyh Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Tekbıyıkoğlu burada kaymakamlık görevine yeni atanan Sançar Batuhan Kurdu’ya hayırlı olsun temennisinde bulundu. Kaymakamlığı ziyaretinin ardından Yenice Köyü’nde revize edilerek Köy Konağına çevrilecek eski okulda incelemelerde bulunan Vali Tekbıyıkoğlu vatandaşlarla da bir araya geldi. Yenice Köy Muhtarı Kasım Demirel ile birlikte vatandaşla buluşan Vali Tekbıyıkoğlu, istek ve önerileri dinleyerek hizmetlerin en kısa sürede gelmesi için gerekli girişimlerin yapılacağını kaydetti. Yenice Köyü’nde ki incelemelerinin ardından Aydınşeyh köyünde yapımı tamamlanan Köy Konağı ve Taziye Evi’nin açılışını gerçekleştiren Vali Tekbıyıkoğlu burada köylü vatandaşlar ile birlikte sohbet etti. Bu sene yağışların güzel olduğunun belirten Vali Tekbıyıkoğlu, mahsullerin bereketli olmasını diledi. Yapılan incelemelerde, Kaymakam Sançar Batuhan Kurdu, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Haluk Karahan ve ilgili birim müdürleri de hazır bulundu. HABER: Yakup Özcan

Benzer Haberler

Balkonundan Düştü

yonetici

Karantina Sona Erdi

yonetici

Erdoğan’ın bahsettiği O Projede Vuralhan imzası

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x