27.2 C
Kırıkkale
07/08/2022
Ekonomi

Yahşihan Kadın Kooperatifine 112 bin TL hibe

Bir süre önce kurulan ve çalışmalarına başlayan Yahşihan Mucize Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi ile hibe sözleşmesi imzalandı. 112 bin TL hibe sözleşmesine Kooperatif Başkanı Cemile Üner ve Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner imza attı.

KOOPERATİF GİRİŞİMCİLİK MODELLERİ

KOOP-DES Programı ile kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması, rekabet güçlerinin artırılması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması hedefleniyor. Ticaret Bakanlığı, KOOP-DES projesi kapsamında Kırıkkale Yahşihan Mucize Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifine 112.000.- TL hibe mal alım sözleşmesi imzalandı.  Yahşihan Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen imza törenine Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Cemile Üner ve Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner katıldı.

112 BİN TL’LİK HİBE MAL ALIM SÖZLEŞMESİ

İmza töreni sonrası bilgiler veren İl Müdürü Çetiner “Yahşihan Mucize Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifine 112 bin TL hibe mal alım sözleşmesini Yahşihan Kaymakamlığı toplantı salonunda Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Cemile Üner ile birlikte imzaladık. Yahşihan Kaymakamlığında yapılan imza törenine Kaymakamımız Ender Faruk Uzunoğlu ve kooperatif yönetim kurulu üyeleri katılım sağladılar. Hepsine teşekkür ederim. Kooperatifimize sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Silah OSB’de orta ölçekli sanayi sitesi protokolü

Yenigün Gazetesi

KIRIKKALE EKONOMİSİ KONUŞULDU

ROKETSAN İÇİN KAMULAŞTIRMA KARARI

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x