17.4 C
Kırıkkale
10/08/2022
Gündem

Yapılandırmada SON gün

Borcu olanlar dikkat! Yapılandırma için verilen süre bugün doluyor

Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin yapılan düzenlemeden yararlanmak isteyenler için süre bugün doluyor. Kırıkkale SGK İl Müdürü Veli Karacaköylü,7326 SGK borçlarının yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren Kanun’dan yararlanmak için başvuru süresi 30 Eylül’de (bugün) dolacağını söyledi.

 

TAKSİTLE ÖDEME İMKANI

Hazine ve Maliye Bakanlığının, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7326 Sayılı Kanun Genel Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak geçtiğimiz aylarda yürürlüğe girmişti. Bazı kamu kurumlarına olan borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyenler, Vergi dairelerine, gümrük müdürlüklerine, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK), belediyelere ve alacakları yapılandırılan çok sayıda idareye başvurular, 30 Eylül 2021 Perşembe gününe kadar yapılabilecek. Kanun kapsamında, vergi ve prim borçları başta olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluşuna olan kesinleşmiş borçların cezaları kaldırılarak güncelleniyor ve taksitle ödeme imkanı sağlanıyor.

 

SON FIRSATI KAÇIRMAYIN

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırıkkale İl Müdürü Veli Karacaköylü “Son olarak Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanımızın Kararı ile 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İlişkin Kanun hükümlerinden yararlanmak için öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri birer ay ertelenmişti.7326 sayılı yapılandırma kanununun Cumhurbaşkanı Kararı ile 7326 sayılı Kanun kapsamında bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin başvuru süresi 30.09.2021 tarihine ve İlk taksit ödeme süresi  30.11.2021 gününe dek uzatıldı. Bu çerçevede yapılandırma yasasından yararlanmak isteyenlerin 30 Eylül 2021 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar, ilgili Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine başvuruda bulunmaları gerektiği hususunu önemle hatırlatırız” diye konuştu. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Yine trafik yoğunluğu

Vakası en yüksek ilk 7 il arasındayız

yonetici

Örnek İmam

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x