17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Siyaset

Yeni bir süreç başlıyor

 

 

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti lideri Meral Akşener’in rozetini takmasıyla İYİ Partiye geçen Kırıkkaleli İş İnsanlarından Adnan Duman il başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Duman “Artık eskiyi bir tarafa bırakıp yeni bir sürece başlıyoruz. Bu süreçte partimizin politikalarını, her kesime tane tane anlatıp iktidara yürüyen bir İYİ Parti için, Kırıkkale’den başta İl Başkanım ve sizler ile birlikte büyük bir adım atmak istiyorum” diye konuştu.

 

YANLIŞ YÖNETİLEN EKONOMİ

İYİ Parti saflarına katılan Kırıkkaleli İş İnsanı Adnan Duman parti binasında düzenlenen toplantıda neden İYİ Parti saflarına katıldığını anlattı. Toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Bülent Altınışık, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Özen ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan İl Başkanı Altınışık bir kez daha Duman’a İYİ’ler kervanına katıldığı için teşekkür etti. Altınışık Kırıkkale’nin değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini vurguladı. Duman ise yaptığı açıklamasında “Geçmiş dönemlerde şuan ki iktidar partisinin bir üyesi hatta İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordum. Bu konu ile ilgili muhakkak eleştiriler olacaktır. Davayı sattı, yolundan döndü gibi söylemler elbette duyulacaktır. Bu sözlere bu eleştirilere bu çatı altında ve son kez cevap vermek istiyorum. Bahsedilen dava bahsedilen yol yanlış yerlere giderken buna tepki göstermemek dilsiz şeytan olmaktan farksız olacaktır. Ben 2 yıl önce İktidar partisinde ki görevlerimden istifa ettim. İstifa ettiğim süreçte bu günleri görür gibiydim. Yanlış yönetilen ekonomi ve birçok diğer iktidar politikalarını o günlerde kestirmiş ve böyle bir karar almıştım. O gün aldığım kararın doğruluğunu ise bugün sizinle bir araya geldiğimde tekrar kendi içimde teyit etmiş oldum” ifadesini kullandı.

 

İKTİDARA YÜRÜYEN BİR İYİ PARTİ

İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık’a ve teşkilat yöneticilerine ilgi ve alakasından dolayı teşekkür eden Duman “Artık eskiyi bir tarafa bırakıp yeni bir sürece başlıyoruz. Bu süreçte partimizin politikalarını, her kesime tane tane anlatıp iktidara yürüyen bir İYİ Parti için, Kırıkkale’den başta İl Başkanım ve sizler ile birlikte büyük bir adım atmak istiyorum. Bu büyük adımı, Her zaman azmine, çabasına ve sinerjisine inandığım genç kardeşlerimle birlikte atıp onların bir abisi, bir yol arkadaşı ve zor zamanlarında yanında olan dostları olacağımın sözünü burada herkesin huzurunda vermek istiyorum. Gençlere “önce sen telefonunu göster, siz hiç tüp kuyruğuna girdiniz mi” diyenlerden olmayıp; gençlerin artık farklı ihtiyaçlarının olduğunu, zamanın çok değiştiğini ve Genel Başkanımızın dediği gibi “Sizi yok sayanlara, görmezden gelenlere, susturmak isteyenlere, Cumhuriyetimizin esas sahibi ve bekçisi olduğunuzu” her yerde her fırsatta anlatmak istiyorum ve bu çabamda sizlerin de desteğini bekliyorum. Teşkilatçılığın ne olduğunu bilen, ne olmadığını ise gören biri olarak sizler ile birlikte İYİ şeyler başaracağımızdan şüphe duymuyorum” dedi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Kadınlarımızın üretime katkısı inkâr edilemez

Belirsizlik işçileri tedirgin ediyor

MKE Teftiş Kurulu neden kapatıldı?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x