1.9 C
Kırıkkale
10/04/2021
Spor

Yeşilvadi de doğa yürüyüşü

Bir süre önce devreye alınan Türkiye’nin en uzun bisiklet ve yürüyüş yolu özelliğini taşıyan Türkuaz Bisiklet Yolunda Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi. Düzenlenen doğa yürüyüşü ve bisiklet turuna çok sayıda öğrenci ve STK temsilcileri katıldı.

KEYİFLİ ANLAR YAŞADILAR

Kırıkkale Valiliğinin prestij projelerinden olan Yeşilvadi ve Obaköy rekreasyon alanı içerisindeki 22 kilometrelik uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun Bisiklet yolu olma özelliğini taşıyan ve yolun 11 km’lik ilk etabında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bisiklet turu ve doğa yürüyüşü düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci ve çeşitli spor dallarına ait sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Vali Yardımcısı Ender Faruk Uzunoğlu’nun verdiği start ile başlayan turda katılımcılar keyifli anlar yaşadı.

YEŞİLVADİ VE OBAKÖY ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Kızılırmak nehri boyunca ilerleyen gençler, turlarını Oba Köy mevkiindeki finiş noktasında tamamladı. Katılımcılar keyifli anlar yaşadı. Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp yaptığı açıklamada “Halkımız pandemi nedeni ile evlerde kapalı kalmış durumda. Yeşilvadi ve Obaköyün, ırmak kenarında yapılan yürüyüş yolu ve bisiklet parkurunun halkımıza tanıtılması amacıyla bu faaliyetler önem taşıyor. Sayın Valimize bu projeleri gerçekleştirerek halkımızın hizmetine açtığı için çok teşekkür ederim. Tüm halkımızı Yeşilvadi ve Obaköye beklerim” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Adnan Dumandan Kırıkkalespor’a 85 Bin Tl Destek

yonetici

Dolu Şimşekler Muğlaspor Maçına Tam Konsantre

yonetici

Her Zaman Takımımızın Yanındayım

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x