16.6 C
Kırıkkale
17/05/2021
Sağlık

YİH’te saat.24.00’a kadar aşı imkanı

Koronavirüsle mücadele kapsamında Kırıkkale’de aşılama çalışmaları devam ediyor. Bu zamana kadar 80 bin 151 doz aşının kullanıldığı Kırıkkale’de aşılama çalışmaları iftardan sonra da devam ediyor. Yüksek İhtisas Hastanesinde gece Saat.24.00’a kadar aşılama çalışmasının yapıldığı bildirildi.

 

AŞILAMA ÇALIŞMALARI

Vaka sayısının kritik noktaya ulaşan Kırıkkale’de aşılama çalışmaları devam ediyor. Bu zamana kadar toplamda 80 bin 151 doz aşı uygulamasının yapıldığı Kırıkkale’de aşılamada hedeflenen nüfusun yüzde 66,5’inin birinci doz aşıyı yaptırdığı öğrenildi. 65 yaş üstü vatandaşlarda aşılama oranı yüzde 79 iken, 50-64 yaş vatandaşlarda bu oran yüzde 53,5 olduğu belirtiliyor. Yetkililer aşılama çalışmalarının hızla devam ettiğini, hastaneler ve aile hekimlikleri aracılığıyla aşı uygulamasının sürdürüldüğüne işaret etti. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yusuf Albayrak, hastanelerinde iftardan sonra da aşılama çalışmasının saat.24.00’a kadar devam ettiğini söyledi.

 

AŞINI OL, MASKE+MESAFE+TEMİZLİK TEDBİRLERİNE UY

Vatandaşları bilgilendiren Başhekim Dr.Albayrak “Aşı sırası gelen tüm vatandaşlarımız randevularını oluşturarak, gün içerisinde aşı olabilecekleri gibi aşılarını iftardan sonra da yaptırabilirler. Aşı sıranız geldikten sonra ALO 182’yi arayarak veya Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) randevunuzu alarak ilgili kuruluşlarda aşınızı kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz. Aşılama hizmetimiz hastanemizde gece 24:00’a kadar hafta sonu da dahil hizmet vermekteyiz. Aşını ol, maske+mesafe+temizlik tedbirlerine uy” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkale belediyenin koruması altında

yonetici

Hayat Normale Dönecek

yonetici

Özel Yaşam kadrosuna yeni hekim

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x