20.2 C
Kırıkkale
08/08/2022
Eğitim

YKS’de Türkiye derecesi yaptılar

 

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) derece yapan öğrencileri ve beraberinde okul müdürleri ve öğretmenlerini kabul etti.

 

HEDİYELER VERİLDİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 18-19 Haziran’da gerçekleştirilen YKS sınav sonuçları 18 Temmuz 2022 tarihinde açıklanarak adayların erişimine açıldı. Kırıkkaleli öğrenciler elde etmiş oldukları derecelerle aile ve okullarına büyük sevinç yaşattı. İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, kent genelinde ilk bine giren öğrencilerden ziyarete gelen Beşir Atalay Anadolu İmam Hatip Lisesinden Buğra Eren Aygün, Başaran Kolejinden Mehmet Emin Çobankaya ve DEK Kolejinden Melisa Sağsöz’ü makamında kabul ederek bir süre görüşme yaptı. Öğrencilerle yakından ilgilenen Telefoncu, öğrencilerin başarıya ulaşmalarında emekleri olan öğretmenlerine, ailelerine ve okul idarecilerine teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi. Telefoncu ayrıca öğrencilere çeşitli hediyeler de verdi.

 

TERCİH İŞLEMLERİNİN 27 TEMMUZ – 5 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Telefoncu, “Şehrimizin ve ülkemizin aydınlık yarınları, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ağırladık, onları misafir ettik. Onlarla gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin elde etmiş oldukları bu başarılarının ileriki dönemlerde de devam etmesi en büyük temennimiz ve arzumuzdur. Bu başarıların ve daha yüksek başarıların diğer öğrencilerimize de örnek olacağına inanıyorum. Hepsinin yolu ve bahtı açık olsun.” dedi. Amaçlarının öğrencileri hedeflerine ulaştırmak olduğunu belirten Telefoncu, bu yönde yapılan tüm yatırım ve çalışmalar kapsamında büyük çaba gösterdiklerini sözlerine ekledi. Telefoncu, adayların tercih işlemlerinin 27 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını da hatırlattı. HABER: Yakup Özcan

Benzer Haberler

KÜ’den Cezayirli Öğrencilere Türkçe eğitimi

Jandarma YBO’yu Ziyaret Etti

yonetici

KÜ’de değerlendirme toplantıları başladı

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x