3.2 C
Kırıkkale
08/12/2021
Ekonomi

YÜZDE 50 HİBELİ DESTEK

Kırsal kalkınma destekleri anlatılıyor

Kırıkkale’de 15. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında bilgilendirme toplantıları başladı. Desteklemelerle ilgili açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz “Bakanlığımızın Kırsal Kalkınma Destekleri 15. Etap Başvuruları başladı. Bu yıl 300 bin TL’ye kadar %50 hibeli makine ekipman alımlarına destek verilecek” diye konuştu.

 

BİLGİLENDİRMELERDE BULUNULDU

Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri 15. Etap bilgilendirme toplantıları kapsamında Kırıkkale’deki ilk toplantı Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz başkanlığında yapıldı. İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ahmet Barış, Ziraat Odası Başkanları, Kırıkkale’deki zirai makine-ekipman satan bayiler, zirai ilaç ve tohum bayileri ve teknik personeller katıldı. Toplantı sonrasında bir değerlendirme yapan İl Müdürü Sırrı Yılmaz “Bakanlığımızın Kırsal Kalkınma Destekleri 15. Etap Başvuruları başladı. Bu yıl 300 bin TL’ye kadar %50 hibeli makine ekipman alımlarına destek verilecek” ifadesini kullandı.

 

AMAÇ MAKİNE EKİPMAN İHTİYAÇLARINI GİDERMEK

İl Müdürü Yılmaz “Amacımız makine-ekipman eksiği olan çiftçimizin kalmamasını sağlamak. Bu amaçla sektör bilgilendirme toplantıları planladık ve bugün ilk toplantımızı bayilerimiz ile gerçekleştirdik. Toplantılarımız sektörümüzün tüm paydaşlarını kapsayacak ve tüm destekler hakkında bilgilendirmeler içerecek şekilde devam edecek.” Şeklinde konuştu. Sözlerine 600 Bin TL’ye kadar Kırsal Ekonomik Alt Yapı Yatırımı, 3,5 Milyon TL’ye kadar Ekonomik Yatırım ve 300 Bin TL’ye kadar Makine Ekipman alımlarına % 50 hibe desteği sunulduğunu vurgulayarak devam eden Yılmaz, tüm çiftçileri bilgi almak ve desteklerden yararlanmak üzere İl Müdürlüğü ile iletişime geçmeye davet etti. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Kırıkkale Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı Yapıldı

yonetici

ERENSAN’da toplu iş sözleşmesi sevinci

45 bin 180 dekar arazi sulanacak

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x