Ekonomi

Zabıtadan marketlere denetim

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri, şehir merkezinde faaliyet gösteren marketlerde koronavirüs mücadele kapsamında ve son kullanma tarihi, hijyen gibi hususlarda denetimlerini sürdürüyor.

 

HALKIN SAĞLIĞI ÖN PLANDA

Halkın sağlığını ve tüketicinin haklarının korunması için denetimlerini aralıksız sürdüren Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri, aynı zamanda koronavirüsle mücadele kapsamında da denetimlerine devam ediyor. Son olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren tüm marketlerde gıda, gramaj, son tüketim tarihi, hijyen denetimleri gerçekleştirdi.

 

SON KULLANMA TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLERE EL KONULDU

Ticaret Bakanlığının marketlerdeki düzenlemelerine ilişkin olarak denetimlerini sürdüren Zabıta ekipleri, hijyen başta olmak üzere marketlerde fiyat listesi, ürünlerin son kullanma tarihleri, gramaj gibi bir çok alanda denetimlerini sürdürüyor İlk olarak denetimlerin gerçekleştiği iş yerlerinde maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesini isteyen zabıta ekipleri, markette bulunan müşteri ve çalışanları bilgilendirdi. Marketlerde son kullanım tarihi geçen ürünlere el koyan ekipler, gerekli cezai işlemleri uyguladı.  Zabıta ekiplerinin denetimlerinden duydukları memnuniyetleri dile getiren Kırıkkaleli vatandaşlar planlı şekilde denetimlerin sürmesini istediler. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Ağustos ayında 504 konut satıldı

Bayram ikramiyeleri ödenecek

yonetici

Temmuz ayında Kırıkkale’de ithalat yüzde 546,8 arttı

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x